top of page

KOÇ - BOĞA UYUMU

 

Zodyakın ilk karşımıza çıkan iki burçları Koç ve Boğa her ne kadar boynuzlarıyla birbirine benzeyen iki burç gibi görünse de bireysel farklılıkları oldukça farklı iki burçtur. Aktif Koç ile pasif Boğa beraberlikleri süresinde bu farklılıklarla yaşamayı öğrenmek zorundadırlar.

 

Koç Zodyakta en yüksek enerjiye sahip, en enerjik, en hızlı hareket eden ve en aktif burçtur. Yerinden kıpırdamayı pek sevmeyen Boğa ise daha ağır hareket eden ve pasif vücuttur. Zodyakta hızlı Gonzalez lakaplı Koçun en sevmediği şey hareketlerinin sınırlandırılmasıdır ve bunu özgürlüğünün sınırlandırılması olarak görecektir. Boğanın bunu anlaması gerekmektedir. Koç ani düşünür ve ani karar verir fakat Boğanın ani değişimlerle büyük sorunu vardır. Koç hızlıdır fakat Boğa ağır cüssesiyle onun hızını azaltır. Boğayı yanında taşımak ve her gittiği yere götürmek Koç için zor olabilir ve hayattaki hızlı ilerleyişini devam ettirmek uğruna Boğayı kendine uydurmak için çabalamaktansa yolda terk etmeyi tercih edebilir. Bu iki burç iyi geçinmek istiyorlarsa öncelikle birbirlerinin bu hız uyumsuzluğuna dikkat etmeli ve hız ayarını yapmalıdırlar. Ya Koç vitesi küçültmek zorundadır ya da Boğa arttırmak.

 

Aynı zamanda Koç kabuğundan çıkmak ve yeni keşiflere her zaman hazırdır bu yüzden risk almak konusunda korkusuzdur. Fakat Boğa tam tersine mevcut düzeni sarsma tehlikesi altında olan hiçbir şeye atılmaz. Risk almayı seven Koç ve risk almaktan nefret eden Boğa bu konuda da bir yol ayrımına gelecektir ve mutlaka bir anlaşmaya varmak zorundadırlar. Bu ikilinin önüne güzel bir fırsat çıktığında Koç düşünmeden bu fırsata dalan olacaktır fakat Boğa bu fırsatın var olan düzenini ne kadar etkileyeceğini düşünür.  Koç yine her zaman olduğu gibi Boğanın hızını azalttığını düşünecektir . Bir karar vermesi gereken Koç ya kendini yavaşlatmak zorunda kalacak ya da Boğayı terk ederek yoluna devam edecektir.

 

Uzun vadeli ilişkide enerjisi hiç tükenmeyen Koçun hızlı hareket etmesi ve ani yön değiştirmeleri Boğayı yorabilir. Boğa alışkanlıklarından zor vazgeçer fakat Koç için alışkanlıkları bir anda bırakmak sorun değildir. Koç ani kararlar ve ani yön değişimlerinin insanıdır ve bu konuda da Boğayla anlaşmazlığa düşecektir.  Fakat bu iki burca mensup kişiler ilk başta zorluk çekse de birbirlerine alışıp bu hız farkıyla yaşamayı öğrendikten sonra uzun vadede mutluluğu yakalayabilirler.

 

Zodyakta boynuzlara sahip bu iki burcun tek ortak yani her ikisinin de inatçı olmasıdır. Bir inatlaştılar mı asla inat ettikleri şeyden vaz geçmezler. Fakat iri cüsseli Boğa her zaman yerinden kıpırdatılması zor olandır. Bazen inatları onlar yol ayrımına bile getirebilir. Yine fevri Koç ani bir kararla kendi yolunda ilerlemek isteyebilir ve Boğayı kendine uydurmaktansa olduğu yerde bırakacaktır.

Koç Boğa cinsellik 

 

Koç ve Boğa hayata farklı pencerelerden bakarlar. Yatakta da durum bundan pek farklı değildir. Koç için cinsellik bir fiziksel ihtiyaçtır fakat Boğanın ruhunun gıdasıdır. Koç bir an önce yatağa girmeyi isteyen taraf olacaktır fakat cinselliğin sadece fiziksel bir ihtiyaç olmadığını düşünen Boğa kendini ağırdan satar. Koç tek gecelik ilişki yaşayabilir fakat Boğa kalıcı ilişkileri sever. Koç için esas olan seks yapmak ve vücudunun rahatlamasını sağlamaktır Boğa seks yapmış olmak için yatağa girmez çünkü o dokunmayı sever.

 

Her ne kadar farklı da olsalar Koçun gezegeni Mars ile Boğanın gezegeni Venüs birbirini çeken 2 gezegendir. Bu uyumsuzluklara rağmen ateşli Koç ile şehvetli Boğa ikilisi yatakta güzel vakit geçirmeyi bileceklerdir. Güzel ten uyumu yaşarlar ve yatakta adeta birbirlerine yapışırlar. Boğanın şehveti Koçu çok etkileyecektir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus daha vardır. Koç değişkendir ve değişikliklerden hoşlanır. Boğanın hep aynı şeyleri yapması Koçu sıkabilir ve farklı bir partner arayışına itebilir. Yatakta yaratıcılığını daha çok kullanan taraf hep Koç olacaktır onun bu yaratıcılığına uyan da Boğa. Koç farklı şeyler isteyebilir ve Boğanın onun bu yaratıcılığını anlaması gerekmektedir.

bottom of page