top of page

RÜYADA ÇUKUR BOŞLUK DELİK GÖRMEK

 

Temaları:

 • Bela

 • Borç

 • Ayıp

 • Hapis

 • Engel

 • Kadın

 • Tuzak

 • Düşman

 • Musibet

 • Şanssızlık

 • Can sıkıcı olay

 • Bir engele takılmak

 • Faydasız meşguliyet

 • Gereksiz işlerle uğraşmak

 • Umulmadık bir sorunla karşılaşmak

 • İlerlemek için mutlaka halledilmesi gereken bir sorun

 

Rüyada çukur görmek

 

Rüyada çukur en genel anlamıyla hayatta sahip olmadıklarımız ve boşluğunu ruhumuzun en derinliklerinde hissettiklerimizin simgesidir. Rüyada görülen çukurlar doldurmamız gereken eksiklik ve noksanlarımızdır. Çukur gören kişinin bu eksik ya da noksanları kapatarak hayata kaldığı yerden devam etmesi gerekmektedir.

 

Bazı kişiler içinse çukur ihtiyacımız olduğu halde sahip olamadıklarımız ya da borçların simgesidir. Rüyasında bahçesinde ya da evinde çukur görenin kapatması gereken büyük bir borcu vardır. Çukuru ilerlediği bir yolda gören ise gerçek hayatta ilerleme kaydedebilmesi için ihtiyaç duyduğu bir şeyi bulması ya da bir engeli aşması gerekmektedir.

 

Bekar erkek için çukur kadındır. Bir erkek çukur görürse yakın zamanda evlenir ya da bir kadınla cinsel ilişki yaşar. Gördüğü çukur güzel ya da muazzam bir şekildeyse bu kadından çok hoşlanır. Çukur çirkin ya da karanlıksa bu kadından düşmanlık ya da zarar görmesi ihtimali vardır.

 

Çukur bazı kişiler için aşılması gereken büyük bir engel ya da tadımızı kaçıracak bir musibetin simgesidir. Rüyada birçok çukur gören ve bu çukurların sevimsiz ya da çirkin olmaları hayatı zehir eden insanların bolluğu ya da zorlu ve zahmetli bir hayattan yıpranmış olmanın simgesidir. Bu çukurları rüya sahibi kapatıyorsa tez zamanda dertlerinden ve zorluklardan kurtulur.

 

Çukur kısacası kişinin halletmesi gereken işlerdir. Sadece bir çukur çözülmesi gereken tek bir sorunken fazla sayıda çukur halledilmesi gereken çok iş olduğunu gösterir. Rüyada çok çabalayıp çukurları kapatamayanın gideri gelirinden fazladır ve ayağını yorganına göre uzatmasında fayda vardır.

 

Rüyada delik görmek

 

Rüyada delik görmek bir belanın rüya sahibini bulmasıyla yorumlanır. Deliğin büyüklüğü belanın büyüklüğü kadardır. Bir delik görmek ve o deliğe sadece uzaktan bakmak bizi ilgilendirmeyen şeylere burnumuzu sokmamamız konusunda uyarıdır. Elbisesinde ya da sahip olduğu bir eşyada delik görenin malı zarar görür ya da umulmadık bir masrafla karşılaşır. Evinde delik gören kadının kocasının başka bir kadınla cinsel ilişki yaşama ihtimali vardır ya da o eve para yerine borç girer. Vücudunda bir delik görmek ise hastalık ya da kazadır.

 

Rüyada çukura düşmek

 

Rüyada çukura düştüğünü görenin başı belaya girer ya da hapse girme ihtimali vardır. Bazıları için çukura düşmek hayatın gidişatının büyük bir engele takılmasına işarettir. Çukura düşen ve çukurun kendi boyundan daha derin olduğunu gören kişi boyundan büyük bir işe kalkışır ve zarar görür. Ufak bir çukura girmek çözümü mümkün olan bir problemle karşılaşmaktır. Bazen çukura düşmek düşmandan gelecek zarardır.

 

Rüyada boşluk görmek

 

Rüyada bir boşluk görmek gerçek hayatta mutlaka halletmemiz gereken sorunlarla ilgilidir. Bazen boşluk ödenmemiş borç ya da ihtiyaç duyulan paranın gelmeyeceğinden haber verir. Evinde bir boşluk gören kişi hanede bir sorun yaşar ya da hanedeki kişilerden biri gurbete gider ya da bazen haneden birinin vefat etmesi ihtimali vardır.

 

Rüyada çukur kazmak

 

Rüyada çukur kazmak faydasız işlerle uğraşmak ya da sonu ziyan olacak bir işe girişmek olarak yorulur. Rüyada her zaman yükseğe çıkan bir şey dikmek iyiye gidişe aşağı inen bir çukur ya da merdivenle uğraşmak ise daha kötüye gidecek bir sürecin başlaması için çaba göstermektir ve hayırsızdır. Rüyada çukur kazan şu anda meşgul olduğu bir işten beklediği hayrı görmeyecektir ve durumu iyiyken daha kötüye gidecektir.

 

Rüyada çukura girmek

 

Rüyada çukura girmek bir belaya ya da hoşumuza gitmeyen bir durumla karşılaşmaya delalettir. Çukura düşen kendini normalde yaşadığı hayattan daha kötü bir hayat içinde bazen bir sorunla uğraşırken bulur. Bazıları için çukura girmek hapse girmek ya da kötü arkadaşlar edinmekten dolayı başının belaya girmesine işarettir. Çukura girip kurtulan bir beladan kurtulur. Rüyada içi siyah ve kara bir çukur hayırsız bir işe girmeme konusunda uyarıdır.

 

Rüyada çukur kapatmak

 

Rüyada çukur kapatmak bir soruna çare arayışı içinde olmak ya da borç ödemekle yorumlanır. Rüyada gördüğü bütün çukurları kapatan bir borcun tüm taksitlerini bitirerek rahatlar. Çukurların sadece bir kısmını kapatan borcunun bir kısmını öder. Bazı kişiler için çukur kapatmak bir sorunu halletmektir. Tüm çukurları kapatan sorunu tamamıyla çözer bazılarını kapatan için sorun kısmen çözülür.

 

Rüyada çukurdan çıkmak

 

Rüyada çukurdan çıkmak bir beladan kurtulmak ya da bir borcu tamamen ödeyerek sonlandırmakla yorumlanır. Çukurdan çıkan kişi refaha erer ve rahatlar. Rüyada çukurdan çıkmak gerçek hayatta kötü bir süreçte nihayet bitiş çizgisine vardığımızın müjdesini bize verir. Bazıları için çukurdan çıkmak düşmanı mağlup etmektir. Bir davası olan için çukurdan çıkmak davayı kazanmak, hapisteki için hapisten çıkmak, başı belada olan içinse beladan kurtulmak demektir.

bottom of page