top of page

RÜYADA KAZA YAPMAK - RÜYADA KAZA GEÇİRMEK

 

Temaları:

 

 • Şok

 • Kayıp

 • Felaket

 • Aksama

 • Erteleme

 • Afallamak

 • Ani duraksama

 • Bir engele takılmak

 • Olumsuz bir gelişme

 • Bir işin yarım kalması

 • Sürüncemeye takılmak

 • Umulmadık bir gelişme

 • Evdeki hesabın çarşıya uymaması

 

Rüyada kaza geçirmek

 

Rüyada kaza geçirmek en genel anlamıyla hayatımızın kontrolünün kaybedilmesi ve bazı durumların kontrol dışına çıkmasıdır. Bazı kişiler için kaza hayatın gidişatının bir probleme takılmasıdır. Bir kişi bir ev kazası geçirirse büyük bir ihtimalle o hanede bir kayıp verilecektir. Ev kazası geçirip yaralanan hanede birinden kötü ya da incitici söz işitip kalbi kırılır. Yaralanmadığını gören evle ilgili ufak bir sorunla uğraşmak zorunda kalır. Bir taşıtla kaza yapan kişinin hayatının gidişatı bir engele takılır ve duraksar.

 

Kaza ile ilgili rüyalar bazen uyarı rüyalarıdır. Bu rüyayı gören kişi kazanın nereden geldiğine ve neyin kazaya yol açtığına dikkat etmelidir. Kaza rüya sahibinin kendisi tarafından yapılmamış ise büyük bir ihtimalle hayatı aksatan bu olay kişinin kontrolünün dışında bir dış etmen tarafından tetiklenecektir ve her an değişime hazır olmak gerekmektedir.

 

Rüyada kaza aslında korkularımızın bize mecazi dille görülmesinin simgesidir. Sürekli kaza yaptığını gören kişi bir şeyin ya bitmesini çok istiyordur ya da bitmesinden ya da onu kaybetmekten o kadar çok korkuyordur ki sürekli bu korkuyla uyuduğundan aynı rüyayı görmektedir. Rüya sahibi bu korkusunu yendiği zaman bu rüyayı artık görmeyecektir.

 

Rüyada trafik kazası geçirmek

Rüyada trafik kazası geçirmek umulmadık bir sorun ya da engelin hayatımızı kötü yönde etkilemesine işarettir. Ailesiyle birlikte kaza yapanın tüm ailesi bu durumdan etkilenir. Rüyada kaza yapacakken kazayı atlatan kişi gerçek hayatta bir şeyi teğet geçer. Bazen rüyada trafik kazası dedikodu kurbanı olmaktır.

 

Rüyada çok hızlı giden bir aracın ani bir şekilde bir yere çarparak durması bazen hayatın gidişatının ve hızın azaltılmasına davet edicidir. Bazen daha yavaş ve daha emin adımlar atarak ilerlemek çok hızlı gitmekten daha iyidir. Bu tip rüyayı gören bir kişi biraz sabırlı olmayı da öğrenmelidir.

 

Bazıları için kaza, özellikle de trafik kazası hayatın gidişatının istediği yönde ilerlememesinden duyulan öfkenin rüyalara yansımasıdır. Bu kişiler bu kötü gidişata bir dur demek isterler fakat gerçek hayatlarında bu gidişatı durdurmak için yapabilecekleri bir şey olmadığını düşünürler. Rüyasında sürekli bir şekilde kaza yaptığını gören kişi bir şeyin bitmesini çok istemektedir fakat bitmesini istediği şey bir türlü bitmemektedir. Mutsuz bir evlilik, mutsuz olunan bir meslek ya da yapmakta olunan bir şeyin rüya sahibine zevk vermiyor olması bu tip rüya görmeye sebeptir.

 

Rüyada otobüs – tren kazası

Bu tip rüyalarda bakılması gereken otobüs ya da trende kimlerin bulunduğudur. Çünkü rüyada aynı taşıt içinde giden insanlar gerçek hayatta aynı amaç uğruna ilerleyen kişilerdir. Bir toplu taşıt içinde ailesiyle giderken kaza yaptığını gören kişi hem kendisini hem ailesini etkileyecek ve hayatı duraksatacak bir olay yaşar. Bir öğrenci tren ya da otobüsle giderken kaza yaptığını ve sınıf arkadaşlarının da içerde olduğunu görürse bu öğrencinin de hayatı bir engele takılır ve büyük ihtimalle rüyasında gördüğü arkadaşları da onunla benzer bir durum yaşayacaklardır.

Rüyada arabayla kaza yapmak

Rüyada arabayla giderken kaza yaptığını gören kişi için de hayatın hızlı gidişatını engelleyen bir ani sorun söz konusudur. Bazı kişiler için kaza işten çıkarılma bazıları için ani bir kararın kendilerini etkilemesi hatta bazıları için umulmadık bir değişimdir. Rüya sahibi arabanın içinde tek değilse muhtemelen onun hayatını etkileyen bu olay arabanın içindeki diğer kişileri de etkileyecektir.

 

Rüyada bisiklet ya da motorsikletle kaza yapmak

Bisiklet ya da motorsikletle yapılan kazalar da yine hayatı aksatacak önemli bir olay ya da engele takılmaya delalettir. Bisiklet ya da motorsikletle giderken başkasına çarpmak hak yemektir ve bu rüyayı gören kişi bencil olmaktan vazgeçmelidir.

 

Rüyada uçak kazası geçirmek - Rüyada uçak düşmesi

Rüyada uçak kazası geçirmek zirvede olan birinin ani ve kendi isteği olmaksızın zemine inmesidir. Kimi için uçak kazası iflas, kimi için rezil olmak kimi içinse rütbe ve statü kaybıdır. En genel anlamıyla uçaktayken uçağın düşmesi iyi durumdayken kötü duruma düşmek vezirken rezil olmak ya da kendini kaf dağında görürken birden her şeyi kaybetmek olarak yorumlanır. Bazıları için uçak düşmesi iş kaybı ya da bir durumun olabilecek en kötü hali almasıdır. Bu rüyayı gören kişi hayatının gidişatına dikkat etmelidir.

 

Kaza yapıp ölmek ya da birinin kazada ölmesi

 

Kazada rüya sahibinin ölmesi gerçek hayatta kişi için dönüm noktası sayılabilecek bir durumun yaşanmasından sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının uyarısıdır. Kazada ölen kişi gerçek hayatta da kendisini bambaşka bir durumda ya da farklı bir konumda bulur. Kazada bir sevdiğinin öldüğünü gören kişi içinse ölen kişiyle ilgili büyük bir değişim yaşanması ihtimali yüksektir ve ölen kişi de artık rüya sahibinin gözünde aynı olmayacaktır. Rüyada iş arkadaşının öldüğünü görenin arkadaşının işten çıkması ya da aralarının açılması ihtimali vardır.

bottom of page