top of page

3 KART TAROTU

yes no.png

3 kart tarot açılımı:

(TAROT KURSU - DERS 24)

Tarotta 3 kart açılımının en yaygın olduğu kullanım biçimi geçmiş-şimdi-gelecek kart dizimi biçimidir. Genellikle soldaki kart geçmişi ya da yaşanan durumun sebeplerini, ortadaki şimdiki zamanı sağdaki ise olası geleceği ya da bu gidişatlar sonucun ne olacağını gösterir. Fakat bazı tarotçular geçmiş-gelecek kartlarının seçimini kartın bakış yönüne göre ayarlamayı tercih edebilirler. Kartın bakış yönü gelecek bakış yönünün tersi ise geçmişi temsil edebilir.

Bu metod bazen 3 kişiyi ilgilendiren ya da 3 farklı konuyla alakalı bir durumda kullanılabilir. Bu durumda her kart bir kişiyi ya da bir olayı temsil edecektir. Hatta bazı tarotçular 3 kart açılımını 3 farklı soru için ya da yaşanan duruma 3 farklı bakış açısı sunması için kullanabilir. Örneğin kartlardan biri ilişkiyi, diğeri partnerin ilişkiye bakış açısını ve sonuncusu ilişkinin genel durumunu temsil ediyor olabilir. 3 kart açılımında tarotçu bu üç haneyi hangi amaçla kullanmak istiyorsa kullanabilir.

Bazen 3 kart açılımı bir aşk üçgeni için de kullanılabilir. Bu durumda kartlardan her biri bu aşk üçgenindeki bir kişiyi temsil edecektir. 3 kart tarotu bu maksatla kullanılıyor ise bu aşk üçgeninin merkezindeki kişi ortaya koyulur ve sağındaki-solundaki kartlar diğer partnerleri temsil eder. Birçok tarotçu merkezdeki kart hangi karta bakıyorsa o kişiyle daha ilgilidir gibi yorumlamaktadır. Bununla beraber sağ ve soldaki diğer partnerleri temsil eden kişilerin ortadaki karta sırtını ya da yüzünü dönük olmaları da yorumda oldukça önemlidir. Sırtını dönen kart büyük bir ihtimalle merkezdeki kişiyle artık ilgilenmeyen ya da onu geçmişte bırakmış kişidir.

Özetle bu açılım çeşidini kullanan yorumcu seçeceği 3 kartı hangi amaç için ya da hangi soru için kullanacağını kendisi seçebilir. Zaten tarotun en büyük güzelliği de sonsuz özgürlük sunması ve her yorumcuyu kendi tarot dünyasının hükümdarı kılmasıdır. Fakat benim tavsiyem bu açılımın numerolojik değeri üçü dikkate alarak sadece uygun olduğu zamanlarda seçilmesidir. 3 kart seçebiliyoruz demek ki 3 alanı, 3 soruyu ya da 3 kişiyi temsil etmesi daha uygundur.

Ders 25: 7 kart açılımı

Tarot kursuna baştan başla

Hanged man.png
Fool.png
Wheel of Fortune.png
bottom of page