top of page

Tarot Kursu (Tarot Dersleri)

major arkana.png

TAROT KURSU (TAROT DERSLERİ):

Tüm tarot meraklılarına merhabalar,

Eğer siz de tarota çok meraklı olup nereden başlayacağını ve nasıl ilerlemesi gerektiğini bilmeyenlerdenseniz doğru sayfaya geldiniz. Çünkü nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyor olsanız bile bu sayfa adım adım ilerleyerek size tarotu öğretecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sayfadaki tarot kursumuzda tarotun ne olduğundan başlayarak tüm kartları tek tek analiz ederek ve Tarot falına bakmayı bütünsel olarak öğreterek ilerleyeceğim.

Peki bu kadar bilgiyi paylaşıyorsun ama sen kimsin diye soracak olanlar için önce kendim hakkında çok kısa bir paragrafla bilgi vererek başlamak istiyorum. Site yazarınız olan ben :-) 16 yaşından beri tarot, rüya tabiri ve burçlara oldukça meraklı ve yetenekleri çevresindeki herkes tarafından tanınmış ve taktir edilmiş bir tarot meraklısıyım. Tarotika.com bu konudaki bilgi ve yeteneklerimi paylaştığım ilk sitem olmasına rağmen umarım zamanla burçlar ve rüya tabirleriyle ilgili çok güzel bilgileri paylaşacağım siteler de yapacağım ve siz okuyucularıma faydalı olacağım. Kendim hakkında bu kadar bilgi vermeyi gerekli bularak konuya devam etmek istiyorum.

 

Sizin için hazırladığım bu kursta amacım programlı bir şekilde ilerleyerek tarotu hiç bilmeyen tarot meraklılarını bile tarotçu yapmak. Eğer sabırlı bir kişiliğe sahipseniz ve okumayı seviyorsanız yazdığım uzun yazıları kursun doğal akışı içerisinde okuyarak bu seviyeye ulaşacaksınız. Fakat okumayı sevmeyen kısa kestirme yollar arayışı içerisinde olup 3 günde tarot öğrenmek isteyenler için üzgünüm. Başka bir sitede aradıklarını umarım bulurlar ama ben her zaman uzun vadeli başarılara inanan bir yapıya sahip olduğum için bu konuyu da derinlemesine ele alacağım ve size bol bol tarot yazısı okutacağım.

Hanged man.png
Fool.png
Wheel of Fortune.png

Şunu anlamalısınız ki programlı bir şekilde ilerleyeceğiz ve merdivenin ilk basamağına basmadan son basamağa zıplamak yok. Bu kursta tarot kartlarını derinlemesine işlemeyeceğim çünkü sitenin en alt kısmında tarot kartlarının anlamları tek tek yazmakta. Bu anlamları teker teker okumayı kendinize bir ev ödevi bilmelisiniz. Hatta benim tavsiyem kursa başlamadan önce 78 tarot kartını bir kez okuyun ve ne olduklarını önce bir anlayın ve ondan sonra bu kursa başlayın. Kartları okuduktan sonra kursa başlarsanız çok daha kolay ve hızlı öğreneceksiniz. Evet 78 kartı okumak bir kitap okumak kadar uzun zamanınızı alabilir fakat bu yolculuğun kısa bir yolculuk olacağını hiçbir zaman iddia etmedim. Bu işi tam anlamıyla öğrenmek isteyenler lütfen tarot kursu yolculuğu boyunca sabırlı olsunlar, yavaş ve anlayarak ilerlesinler.

Tarot kursu sürecinde kartlara bütünsel yaklaşacağız. Tarotun sembolik dilinin yanı sıra size öğretmek istediğim tarot kartlarının sadece resim, sayı ve şekillerden ibaret olmadığı ve her kartın anlatacak bir hikayesi, verecek bir tavsiyesi, kişiliği, astrolojik değeri, elementi olduğudur. Kartlar tıpkı biz insanlar gibidir. Her nasıl hepimizin bir burcu, elementi, sevdiğimiz ve sevmediğimiz insanlar var ve numerolojide de ismimiz sayılardan ve bu sayıların toplamından ibaret ise kartlarda da aynı durum söz konusudur. Hatta kartlar birbirileri ile ilişki içerisindedir. Bir kartın uyumlu ya da uyumsuz olduğu kartlar, birbirileri ile ast üst ilişkileri, birbirlerini sevmeleri ya da nötrleştirmeleri bile söz konusudur. Kartları tanıdıkça onların basit kağıt parçaları olmadıklarını ve aslında bu işi öğrendikçe sizinle konuşmaya çalıştıklarını da gözlemleyeceksiniz.

Peki bu kursu bitirdikten sonra siz de çok iyi bir tarotçu olabilir misiniz? Evet kursu derinlemesine işledikten sonra tarota dair birçok şey öğreneceksiniz. Kursu iki kez hatta isterseniz 3 kez tekrar etmenizde sakınca yok. Bu konuları daha iyi pekiştirmenizi sağlayacak. Ben yine de bu işte okumayı ve araştırmayı da asla bırakmamanızı tavsiye ediyorum. Başka sitelerde ya da kaynaklarda daha farklı bilgiler bulursanız onları da okumadan geçmeyin derim.

 

Bu tarot kursuyla tam anlamıyla yorum yapma aşamasına geçemeyebilirsiniz. Tarotu öğrenmeyi bir dil öğrenmek gibi düşünün. Ben size gramer öğreteceğim, kelimeleri nasıl kullanırsınız ve bazı püf noktalarını söyleyeceğim fakat uygulamak yine tabi ki size kalmış. Nasıl bir dili öğrenip hiç konuşmazsanız tarotu da burada okuyup uygulamadan bırakırsanız hiçbir yere gelemezsiniz. Kartları harfler, kelimeler ve cümleler gibi algılayın. Örneğin Deli kartının sayısı 0 yani etkisiz elemandır fakat Büyücü kartının sağında gelirse Büyücü ve Deli birlikte 10 sayısını ifade edebilirler ve bizim etkisiz elemanımız sıfır aslında burada 1 sayısını 10’a katlamıştır ve bir işe yarar. Tek başına boşluk ve koca bir hiçi ifade ediyor olması deste içinde de bir hiç olduğu anlamına gelmez.

 

Tarot kursu öğrenme sürecinde her ne kadar kartların anlamları ve birbirleriyle olan bağlantıları ile ilgili bilgi sahibi olsanız da bu işin sezgisel güçlerle de alakalı olduğunu asla unutmayın. Sadece kart resimleriyle yorumlamak ve kartların anlamlarını ezberlemeye kalkmak yanlış yaklaşımdır. Tarot kursu sürecinde sezgilerinizin de kullandıkça gelişeceğini anlayacaksınız. Ayrıca Tarotun sembolik dilinin aslında bilinçaltı dili olduğu ve rüya tabiri diliyle aynı olduğunu da anlayacaksınız ve tarotu öğrendikçe rüyalarınızı da yorumlamayı öğreneceksiniz.

 

Tarot kursunda neler öğreneceksiniz?

 

Tarot hakkında genel bilgiler

Tarotun tarihçesi

Kartların seçimi ve alınması

Katların düz ve ters anlamlarına genel bakış

Kartların sınıflandırılması

Tarotta sembolizm

Tarotta numeroloji

Tarotta astroloji ve burçlar

Tarot ve elementler

Kartlarda zaman, mekan, yön ve cevap aranması

Temel tarot açılımları

Örnekler ve alıştırmalar

 

Tarot kursu yolculuğunuz burada başlıyor!

Kursa başla - Ders 1: Tarot nedir? tarotun tarihçesi

bottom of page