EVET HAYIR TAROTU

Evet hayır tarot falı:

(TAROT KURSU - DERS 23)

Bu yöntem genellikle karmaşık durumlar ya da sorular için değildir. Acil bir “evet” ya da “hayır” cevabına ihtiyaç duyduğumuz durumlarda kullanılır. Fazla vakti olmayanlar için oldukça uygun bir yöntemdir. Soruya kısa ve net cevap sunar.

Bu yöntemde genellikle bir kart seçilir ve soruya evet mi hayır mı cevabı verdiği yorumlanır. Fakat bu yöntemi bütünsel olarak kullanan yorumcular da vardır ve çok kartlı bir açılım yaparak ortadaki durumun pozitif mi yoksa negatif ağırlıklı mı olduğuna bakarak karar verirler. Yani evet – hayır açılımını kullanmadan önce nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen size kalmış.

Fakat bu yöntemin bir dezavantajı da bazı kartların çok bulanık ya da net anlam sunmamasıdır. Örneğin açılımda çok pozitif bir kart belirdiğinde cevap direk “evet” olurken bazı kartlar anlamı ve doğası gereği ne evet ne de hayır cevabını sunmazlar. Bu yüzden her ne kadar çok basit bir yöntem gibi görünse de evet – hayır açılımı bazı kartlar belirdiğinde derin yorumculuk gerektirebilir. Ayrıca verilecek cevabın “evet” ya da “hayır” olması bazen kişiden kişiye değişendir. Bir kişi için iyi sayılabilecek bir durum başkası için kötü olabilir. Bu açılımı seçenin tüm bunları bilmesi gerekmekte.

Yine yukarıdaki duruma göre bazı soruların cevabı ne “evet” ne de “hayır” olabilir. Belki en doğru seçenek orta yolda buluşmak ya da dengeyi bulmaktır. Fakat bu gibi durumlarda tarota sadece 2 seçenek sunarsak aslında tarot kartlarının konuşma özgürlüğünü kısıtlamış oluruz. Ayrıca, bazı zamanlarda en iyi seçenek beklemek ve zamanı gelince harekete geçmektir. Fakat biz tarota zamansız bir şekilde evet mi hayır mı sorusunu sorarsak bizi yanıltma olasılığı vardır.

Evet hayır tarotunda kartların evet mi yoksa hayır mı dediğini anlamanın birkaç yolu vardır. Fakat yorumcu karlara soruyu sormadan önce tarot kartlarıyla bu konuda anlaşmalıdır. Bazı tarotçular kartı seçtikten sonra hislerine göre evet ya da hayır cevabını verirler. Bazıları ters kartların hayır düz kartların evet olduğu konusunda hemfikirdirler. Fakat bana sorarsanız tarot %50 ihtimallerle ilgilenmez ve bu yüzden kartın ters ya da düz gelme olasılığının %50-%50 olduğunu düşünürsek bu yöntemle yanılma ihtimalimiz de vardır. Yine burada niyet de oldukça önemlidir. Kişi ters kartların hayır olduğuna kendini ikna etmişse ters kartları hayır olarak yorumlayabilir.

Tüm bunlara ilaveten bir tarotçu her zaman evet ile hayır arasında da opsiyonlar olduğunu hatırlamalıdır. Bazen kartlar bize çok güçlü bir “evet” ya da “hayır” anlamı sunarken bazılar sadece “evet” ya da “hayır” diye fısıldar. Ve şunu da asla unutmayın ki evet hayır tarotunda “belki” “kısmen” ya da “duruma göre evet” ya da koşullu ifadeler yoktur ki bu bence daha önce de belirttiğim gibi kartların konuşma özgürlüğünü kısıtlamaktır.

Ders 24: 3 kart açılımı

Tarot kursuna baştan başla

Hanged man.png
Fool.png
Wheel of Fortune.png

Rüya tabirleri - en çok aranan rüyalar

ölmüş anne

otobüs

mezarlık

yurtdışı

yolculuk

öldürmek

hamile

örümcek

eski sevgili

tsunami

Sitemizde ücretli ya da ücretsiz fal bakımı yapılmamaktadır. Lütfen fal baktırma amaçlı iletişim kurmayınız. Bu emaillere cevap verilmeyecektir.  Anlayışınız için teşekür ederiz. 

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotika.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotika.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.