top of page

BOĞA - AKREP UYUMU

 

Zodyakta kazançlarımızı temsil eden ikinci evin sahibi Boğa Burcu ile cinselliğin evi 8. Ev sahibi Akrep Burcu inanılmaz bir uyum içerisinde uzun vadeli ilişki yaşayabilirler. Zodyak çemberinde birbirinin tam karşısında duran bu iki burçta zıtların uyumu cereyan etmektedir. Birinin eksiği diğerinin fazlasıdır bu yüzden birbirlerini çok iyi tamamlar ve çok iyi anlarlar.

Numeroljik değeri 2 olan Boğa her ne kadar Zodiakta yüksek enerjinin bulunduğu bir pozisyonda yer alsa da pasif ve ağır hareket eden bir burçtur. Bu yüzden Akrep su grubuna mensup diğer yavaş burçlardan biri olan Akrep burcuyla hiçbir zaman hız problemi yaşamayacaktır. Her iki burç da duygusaldır ve bir karar vermeden önce uzun süre düşünüp taşınmayı severler. Beraber hareket edebilir aynı hızda beraber ilerleme kaydedebilirler. Kontrol etmeyi seven Boğa Akreple bu konuda da uyumsuzluk yaşamayacaktır çünkü Akrep onun kontrolü altına girmekten şikayetçi olmayacaktır.

 

Boğa Burcunun gezegeni Venüs ile Akrebin gezegeni Mars mitolojide aşk yaşamıştır ve bu iki gezegen arasında esrarengiz bir çekim vardır. Bu yüzden Boğanın Mars gezegeninin yönettiği burçlardan Akrep ve Koç burcuna karşı özel bir çekimi vardır. Bu iki burcu çekici bulabilir ve tabiatı da uyuştuğundan Akrep burcu ile uzun süren bir beraberlik yaşaması mümkündür. 

 

Bu iki burcun tabiatları da birbirini çeker. Boğanın tabiatı toprak Akrebinki sudur. Toprağın en fazla ihtiyaç duyduğu şey her zaman sudur ve suyun olmadığı yerde topraktan hiçbir verim alınamaz. Tüm toprak burçları gibi Boğa da bir su grubu ile ilişkisinden aldığı tadı diğer tabiatlarla asla alamaz. Ona en uyan burç her ne kadar Akrep de olsa diğer su grubu burçları olan Yengeç ve Balıkla da uzun süre ilişki yaşayabilir. Her iki tabiat da yavaştır ve bu ikilinin hızlarını birbirine uyarlamak gibi bir problemleri asla olmayacaktır.

Boğa Akrep aşk ve cinsellik

Boğa Burcunu Zodyakta en iyi Akrep anlar. Yatakta da durum bundan farklı değildir. Bu iki burcun ten uyumları da oldukça iyidir ve çok uzun yıllar birbirlerinden bıkmadan aşk ve cinsellik yaşayabilirler.  Akrep Boğanın ne istediğini ve onu neyin mutlu edeceğini en iyi bilen burçtur. Bu yüzden Boğayı elinde uzun yıllar tutabilecektir.

Zor kontrol altına alınan Boğa ile Akrep arasında bir dominantlık savaşı da olmayacaktır. Çünkü ilişkide ağır basan her zaman Boğadır fakat Akrep onun dominantlığını kabul etmiştir ve kontrolü altına girmeye her zaman hazırdır. Boğa Akrep ile beraberliği süresince istediği yönde ilerleyebilecektir. Tabiat itibariyle toprak ağır basarken su ilişkinin gidişatına uyum gösterendir.

 

Toprak elementi Su elementi uyumu

Adeta birbirleri için yaratılmışlardır. Genelde ilk çekime kapılan Topraktır çünkü toprağın her zaman ihtiyacı olan sudur. Birbirini çeken iki tabiattır ve büyük bir ihtimalle ilk görüşte birbirlerinden etkilenirler. Birbirini tamamlayıcı ve eksiklerini giderici özelliktedirler. Birinin zaafı diğerinin güçlü olduğu yöndür bu yüzden ortaklıkta güzel ilerlerler. Her ikisi de yavaş elementlerdir bu yüzden birbirlerinin hızına uyum sağlamak gibi bir sorunları yoktur. İlişkide dominant olan büyük bir ihtimalle toprak olacaktır ve suyun kendisini toprağa uydurması gerekecektir. Kafa yapıları uymasa da bir çare bulurlar. İlişkide birbirlerine bağımlılık yaparlar ve ayrılmaları zordur. Bu ikilinin sloganı ‘bir elin nesi var, iki elin sesi vardır’. Beraber olduklarında başaramayacakları iş, aşamayacakları engel yoktur. Kuru Toprak ile ıslak Suyun ten uyumu da mükemmeldir.

bottom of page