top of page

Koç Burcu kadını ile Balık Burcu erkeği Aşk ve cinsellik uyumu

Değişimden hoşlanan Koç Burcu kadını ile sabit Balık Burcu erkeğinin mutlu bir ilişki yaşaması için özveride bulunmaları şarttır. Bu ilişkide Koç Burcu kadınının istekleri ve hayalleri hiç bitmez tükenmez ve Balık Burcu erkeği hızı fazla bulabilir. Koç Burcu kadınının enerjisi Balık Burcu erkeğine göre biraz fazla olabilir ve bu ilişkide ya Koç kadını hızını azaltmalı ya da Balık erkeği onun hızına yetişmeyi öğrenmelidir.

 

Balık Burcu erkeği aynı zamanda Koç Burcu kadınının özgürlüğüne düşkün olduğunu da asla unutmamalıdır. İlerlemek istediği bir yönde Koç burcu kadınının ilerlemesini engellemeye çalışmak bu ilişkinin sonlanmasına bile neden olabilir. Koç Burcu kadınının ulaşmak istediği hayaller ve amaçları varsa Balık Burcu erkeği sadece ona destek olmalıdır aksi taktirde Koç Balığı yolda bırakarak yoluna yine devam edecektir.

 

Bu ikili arasında bir diğer fark da Balığın uzun vadeli ilişkileri sevmesi Koçun ise kısa vadeli ilişkilere de hayır dememesidir. Koç Burcu kadını aşırı enerjik ve girişken yapısından dolayı ilişkiye dair kararlarını bazen çabuk ve düşünmeden verir ve kısa bir süre sonra ayrılmayı isteyen taraf olabilir. Koç Burcu kadınıyla uzun vadeli bir ilişki yaşamak isteyen Balık Burcu erkeği biraz sabırlı olmayı öğrenmeli ve ciddi bir ilişkiye başlamadan önce Koç Burcu kadınını iyi tanımalı ve anlamalıdır. Çünkü Koç kolay bağlandığı gibi bıraktığında da çok çabuk unutan ve arkasına bile bakmayan burçtur. Fakat Balık Burcu erkeği bir kez aşk çıkmazına saplandıysa oradan uzun bir süre kendini kurtaramayacaktır.

Genellikle ilişkide en çok konuşan ve dominant olan Koç Burcu kadınıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi ilişkide de sadece yönlendirmek ister ama yönlendirilmekten nefret eder. Kendisini yönlendirmeye çalışan bir erkekten Koç Burcu kadınına hayır gelmez, sadece enerjisini azaltır. Koç burcu kadınının aşırı soru sorması ve yargılaması bazen partnerini çileden çıkarabilir. Hep kendi dediklerinin olmasını ister ama yine de partnerini severse ona çok değer verir ve kollar.

 

Ateş – Su Elementleri arasındaki uyum

 

Farklı dünyaların insanlarıdır ve aynı yönde ilerlemenin yolunu bulmaları ya çok zordur ya da imkansıza yakındır. Birbirilerini anlayamazlar. Hayata bakış açıları son derece farklıdır. Birinin doğru dediğine öteki yanlış der. Ayrıca su ateşin hızına ve hayata dair aldığı hızlı kararlara hiçbir zaman yetişemeyecektir. Ateş çok ani kararlar değiştirir, bir gün orda bir gün buradadır, su ise kendi konfor alanından çıkmayı pek sevmez. Değişmeyecek olan ateştir, uyum sağlaması gereken ise su. Bazen suyun duygusallığı ateşi çıldırtacak boyutlara ulaşabilir. Ayrıca ateş hızlı hareket etmeyi ve hep ilerlemeyi severken suyun hayalperestliği ve yavaşlığı onu çılgına çevirebilir. Su genelde ateşin bencil ve duygusuz olduğunu düşünür fakat ateşe göre bu sadece gerçekçiliktir. Bu ikili birbirinin enerjisini asla arttırmaz tam tersine nötürleştirir ve ilişkileri sürekli yıpranmaya yöneliktir. Enerjisi yüksek olan ve çok çalışan genellikle ateştir su ise kendi duygu bataklığında boğulur ve şikayet etmeye bayılır.

bottom of page