top of page

Koç Burcu Erkeği ile Balık Burcu Kadını Aşk ve cinsellik uyumu

Koç Burcu erkeğinin hızlı ve değişken yapısıyla Balık Burcu kadınının yavaş ve sabit yapısı uyumsuz bir ilişkiyi tetiklemede rol oynasa da yine de bu çift mutlu olmak isterlerse karşılıklı özveriyle bunu başarabilirler. Balık Burcu kadını Koç Burcu erkeğinin hızına yetişmeyi ve ani kararlarıyla yaşamayı öğrenmelidir. Aynı zamanda tekdüzelikten uzak durmalı ve hep aynı şeyleri yapmaktan kaçınmalıdır. Çünkü Koç erkeği hep aynı hayatı yaşamaktan hoşlanmaz ve değişim onun ruhunun gıdasıdır.

 

Balık Burcu kadını aynı zamanda Koçun aşırı özgürlüğüne düşkün olduğunu da asla unutmamalıdır. Koç erkeği özgürlüğü ve ilişkisi ikilemine girerse her zaman kurtarmak istediği özgürlüğü olacaktır.  Balık Burcu kadını onun bu özelliğini bilmelidir. Koç erkeği kontrol altına alınamaz ve alınmaya çalışılmamalıdır. Koçun yön değiştirmesini engellemeye çalışmak ya da hızını yavaşlatmak hiçbir işe yaramayacağı gibi Koçun istediğini yapması konusunda daha da inatlaşmasını sağlayacaktır. Balık burcu kadını şunu anlamalıdır ki Koç hangi yöne gitmek isterse Balık onunla gitmelidir. Aksi taktirde Koç erkeği Balık Burcu kadınıyla bir yol ayrımına gelebilir.  

 

Bu ikili arasındaki bir önemli fark daha Koçun çabuk bağlanıp çabuk vazgeçmesine karşın Balık Burcu kadınının uzun süre aşk çıkmazında kalmasıdır. Koç için bir sayfa kapanmışsa kapanmıştır ve fazla duygusallığa gerek yoktur fakat Balık Burcu kadını hayatında hiçbir aşk sayfasını bu kadar kolay kapatamaz ve kendi duygusal aleminde uzun bir süre bocalayacaktır. Ayrıca Koç erkeği çapkındır ve değişim ihtiyacı içindedir. Uzun süre aynı partnerle kalmayı sevmez. Uzun süreli ilişkiden sonra mutlaka dikkati başka yöne kayacaktır. Fakat bu kadar çapkın olmasına rağmen çömez hataları yapar ve Balık Burcu kadınının uyanıklığıyla asla yarışamayacaktır. Eğer Koç Burcu erkeği aldatmışsa kendisini sinsice izleyen Balığa mutlaka bir yerde açık verecektir. Balık burçlar içinde en uyanık ve en iyi insan sarrafı olan burçtur ve en ufak bir açığı bile yakalamakta onun üstüne yoktur.

 

Koç Burcu erkeğiyle ilgili bir diğer bilinmesi gereken onun asla ilişkide aşırı duygusal olmayışıdır. Koç Balık kadar sulu göz değildir.  Balığı ağlatabilir fakat kendi asla ağlamaz. Fakat bu sevmediği ya da ilgisiz olduğu anlamına da gelmez. Onun yapısı öyledir ve duygularını göstermez. Aynı zamanda sürekli ağlayan kadınları güçsüz ve itici bulur. Onun için cinsellik bir ihtiyaçtır ve cinsellikle bağlanacak erkek değildir. Ateşlidir fakat romantizm ona göre değildir. Sürekli bir şeyler peşinde koşan Koç Balık Burcu kadınını ilişkide yorabilir. Büyük bir ihtimalle ilişkide daha fazla fedakarlık yapan taraf Balık Burcu kadını olacaktır fakat Koç bunun kıymetini bilmez.

 

Girişken yapısından dolayı genellikle ilişkiye ilk adımı atan Koçtur fakat bu durum zamanla değişebilir ve Koç kaçan taraf olabilir. Koç Burcu erkeğinde başarı takıntısı vardır. Elde edemediği her şey ona daha çekici gelir. İlişkilerinde de durum bundan farksızdır. Balık Burcu kadını onun bu yapısını çok iyi bilmelidir ve kendini Koç Burcu erkeğine çok çabuk sunmamalı ve biraz peşinden koşturma süreci yaşatmalıdır. Aksi taktirde Balık Burcu kadını Koç Burcu erkeğinin gözünde hep kolay elde edilmiş ve değersiz imajıyla kalacaktır. Ayrıca Koç erkeği ateşli ve coşkuludur. Gerektiğinde kavga gürültü sever. Her şeye evet diyen kadın onun için sıkıcı kadındır. Fakat bu her şeye hayır demek gerektiği anlamına da gelmez. Çünkü Koç erkeği yine ilerlemek istediği istikamette ilerleyecektir. Onun için münakaşa ve ufak tefek sorunlar ilişkinin tuzu biberidir.

 

Ateş – Su Elementleri arasındaki uyum

 

Farklı dünyaların insanlarıdır ve aynı yönde ilerlemenin yolunu bulmaları ya çok zordur ya da imkansıza yakındır. Birbirilerini anlayamazlar. Hayata bakış açıları son derece farklıdır. Birinin doğru dediğine öteki yanlış der. Ayrıca su ateşin hızına ve hayata dair aldığı hızlı kararlara hiçbir zaman yetişemeyecektir. Ateş çok ani kararlar değiştirir, bir gün orda bir gün buradadır, su ise kendi konfor alanından çıkmayı pek sevmez. Değişmeyecek olan ateştir, uyum sağlaması gereken ise su. Bazen suyun duygusallığı ateşi çıldırtacak boyutlara ulaşabilir. Ayrıca ateş hızlı hareket etmeyi ve hep ilerlemeyi severken suyun hayalperestliği ve yavaşlığı onu çılgına çevirebilir. Su genelde ateşin bencil ve duygusuz olduğunu düşünür fakat ateşe göre bu sadece gerçekçiliktir. Bu ikili birbirinin enerjisini asla arttırmaz tam tersine nötürleştirir ve ilişkileri sürekli yıpranmaya yöneliktir. Enerjisi yüksek olan ve çok çalışan genellikle ateştir su ise kendi duygu bataklığında boğulur ve şikayet etmeye bayılır.

bottom of page