top of page

Rüyada Boğa Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • İnatçılık

 • Sürü psikolojisi

 • Yönetimsizlik

 • Grupsal çalışmalar

 • Feda etmek

 • Grup

 • Organizasyon

 • Kurban zihniyeti

 • Pasiflik

 • Bolluk

 • Bereket

 • Almak

 • Hediye

 • Fırsat

 • Nimet

Rüyalar Aleminde Boğa:


Boğalar bir arketip olarak inatçılık ve yaşamda bir yönde ilerlemekle ilgili kararlılıklarıyla bilinirler ve rüyalar aleminde de bu özellikleriyle ünlüdürler. Genellikle eril bir semboldür ve babadan gelen özellikleri temsil eder. Boğanın boynuzları inatçılıkla özdeştirilir.


Boğa rüyaları bazen numerolojik mesajlarla doludur. Örneğin, tüm boğalar içinde iki boğanın ölmesi bir gruptan iki kişinin ayrılması işareti olabilir. Ya da tüm boğaların aynı renkte fakat birkaç boğanın değişik renkte olması bir gruba uyumsuzluk ya da adaptasyon sorunlarına işaret edebilir. Bu tür bir rüya aynı zamanda bir grup içinde çatışma ya da fikir ayrılıkları işaretidir.


Boğalar toplumsal duruşumuz hakkında mesaj getiriciler olabilir. Rüyadaki boğanın diğer boğalar arasındaki duruşu, davranışları aslında sizin bir grup içindeki duruşunuzu yansıtır. Örneğin, sağlıklı boğalar içinde bir cılız ya da hasta boğa bazı yeteneklerinizin geliştirilmesinin gerekli olduğunun ya da yaşamınızda beslenmesi gereken unsurlar olduğu konusunda uyarı olabilir. Boğaların içinde bir ölü boğa yaşamınızda bir sayfayı tam anlamıyla kapattığınızın ve artık geriye bakmak istemediğinizin göstergesidir. Eğer boğaların hepsi aynı renk ya da benzer olup bir boğanın farklı olduğunu gördüyseniz bu rüya gruba uyumsuzluk ya da bir yere ait hissetmeme veya “çok farklı olma” işareti olabilir.


Rüyada boğanın fiziksel özellikleri de bazen mesaj olabilir. Örneğin, boğa iri cüsseli ve ağır hareket eden bir hayvan olarak bize yaşam hızımızın içinde bulunduğumuz dünyaya göre yavaş olduğunu söylüyor olabilir. İş hayatındaki değişmeler, teknolojik gelişmeler ya da kariyerinizdeki gelişmelere bakın, acaba daha hızlı ilerlemeniz mi gerekiyor? Bu tür bir rüya rekabetin fazla olması ya da daha fazla şeyin öğrenilmesi gerektiğini söylüyor da olabilir.


Boğa rüyaları bir organizasyonla ilgili gizli mesaj içerikli de olabilir. Bu organizasyon bazen bir işyeri, okul ya da başka bir kuruluş olabilir. Boğaların davranışları zihinsel eğilimleri gösterebilir. Örneğin, tüm boğalar içinde iki boğanın farklı bir yönde ilerlemesi bir grup insan içinde ikisinin hemfikir olmaması ya da ilerlemeye onay vermemesi işareti olabilir. Hepsi aynı yönde giden boğalar muhteşem işleyen bir sisteme işaret ederken dağınık hareket eden boğalar organizasyon eksikliği ya da kaos işaret edebilir. Bazı durumlarda tüm boğaların aynı yönde gitmesi fakat bir kısmının farklı yöne ayrılması toplu işten çıkarma işareti olabilir.


Rüyada Boğa Güreşi Görmek:


Boğa güreşi rüyası rekabet ve çatışma alametidir. Rüyanızda iki boğanın güreştiğini bu büyük ihtimalle iki kişi (muhtemelen iki erkek) arasında yaşanacak bir rekabet işaretidir. Aynı işi hatta aynı kadını isteyen iki erkeğin mücadelesi bazen rüyada bir boğa güreşi senaryosu olarak yansıyabilir. Rüyada boğaların birinin iri diğerinin güçsüz olması kaybedecek erkeğin baştan belli olduğunu gösterir.


Rüyada Boğa Sürüsü Görmek: Toplu Hareketler Metaforu


Boğa sürüsü gördüğünüz rüyalar toplu halde hareket rüyalarıdır.Bu nedenle bazen sosyal bağlantılarınızla ya da grupsal hareketlerinizle ilgili bilgi getirebilirler. Eğer tek başına duran bir boğa gördüyseniz bu rüya yeni insanlarla tanışma ve kendi "kabilenizi bulma” konusunda sizi teşvik eden bir mesaj olabilir. Boğaları çok sayıda ya da topluca görürseniz bu yeni bir gruba katılma habercisidir. Bir sürü boğa içinde ölü bir boğa gördüyseniz bu bir gruptan artık ayrılma alametidir. Bu tür bir rüya bazen işten çıkma, bir arkadaş çevresiyle vedalaşma hatta gurbete gitme işaretçisi de olabilir.

Rüyada Boğa Öldürmek:


Rüyanızda boğa öldürüyorsanız bu çok büyük bir engeli aşmak ya da büyük bir sorundan kurtulmak işaretidir. Bu rüya aynı zamanda büyük yüklerden kurtulma ve “vedalaşma” işaretidir. Yaşamınızda bir unsur artık tamamlanmış, bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel alemde sonlanmış, fakat bir şekilde zihninizde yer kaplamaya devam ediyorsa rüyanızda rüyanızda bir boğa ya da benzeri iri cüsseli bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusudur.


Rüyada Boğa Ölüsü Görmek:


Eğer rüyanızda boğa ölüsü ya da ölüleri gördüyseniz bu rüya bir şeyin döngüsel tamamlanmasının yapıldığı veya yeni bir şey uğruna eskinin feda edildiğine işarettir. Ölüm temalı tüm rüyalar gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle vedalaşma işaretçileridir. Eğer tek bir boğanın ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda boğa ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Boğa Eti Yemek:


Rüyada boğa etiyle pişirilmiş yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda boğa etli nefis bir yemek yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz etin tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Boğa Tarafından Isırılmak:


Genellikle bir hayvan tarafından ısırılma rüyaları düşman ya da rakiplerden gelecek zarar veya hamle metaforlarıdır fakat bu tür rüyalar sembolik hayvanın özelliklerine bakılarak yorumlanır. Bir boğa iri cüsseli ve büyük hacmi olan bir hayvan olarak sizin tarafınızdan büyük bir rakipten göreceğiniz zararı sembolize edebilir. Nadiren de olsa bir boğa  iri yarı ya da kilolu birini de sembolize edebilir. Bu özelliklere sahip bir düşmandan bu rüyayı gördüyten sonra bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Boğa Kesmek:


Boğa kestiğiniz bir rüya geçmişi geride bırakma ve bağları koparma rüyasıdır. Eğer rüyanızdaki boğanın başı gövdesinden tamamen ayrılıyorsa bu birinden ayrılabileceğinizin işareti olabilir. Bu her zaman partnerden ayrılık değil bazen bir iş ortamından ve ortamdaki birinden ya da birilerinden ayrılıktır. Bazen bu ayrılık geçmişten ayrılık ya da geçmişi geride bırakarak yeni çizilmiş bir rotada hareket etmektir.


Rüyada Boğa Beslemek:


Rüyada boğa beslemek yeni bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Rüyasında boğa besleyen bir işi ya da projesini büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Eğer aklınızda bir fikir ya da proje varsa bu rüya sizin için bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretidir.


Rüyada Boğa Eti Görmek:


Rüyada boğa eti görmek bolluk bereket işaretidir. Boğa etinin rüyada çok olması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi işaretidir.


Rüyada Boğa Hediye Almak:


Birinin rüyada size boğa hediye etmesi yaşamınıza büyük bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında boğa hediye alan bir yerden para alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan boğanın iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder. Eğer biri hasta boğa alıyorsanız yeni bir dert edinme anlamına gelebilir.

Rüyada Evde Boğa Görmek:


Rüyada evinizde boğa gördüyseniz bu zihinsel olarak aklınızı bir şeyin çok büyük ölçüde meşgul ettiğini gösterir. Bu boğanın hal ve hareketlerine ve rüya senaryosuna odaklanarak rüyanızı çözebilirsiniz. Örneğin, kaotik bir rüya senaryosu ve her yere zarar veren bir Boğa zihinsel olarak sizi meşgul eden bir şey işareti olabilir. Eğer rüyanızda evinizde iki boğa varsa bu zihinsel olarak bir kararsızlık ya da ikilemle uğraştığınızı gösterir. Ya iki seçenekten hangisini seçeceğinizi bilmiyorsunuz ya da bir şeye “evet” ya da “hayır” deme konusunda kararsız olabilirsiniz.


Rüyada Tek Bir Boğa Görmek:


Rüyanızda boğanın sürü halinde değil tek başına dolanıyorken gördüyseniz bu rüya yalnızlaşma, asosyallik ya da desteksiz kalma işaretidir. Bazen hayatta yol arkadaşlarıyla yola çıkıp daha sonra onları yanımızda görmeyebiliriz, eğer böyle bir durum yaşıyorsanız rüyanızda tek başına gezen bir boğa görebilirsiniz. Bunun tam tersi olarak iki boğa beraberlik, birleşme ve çiftlik teması ile yüklüdür. Beraber dolaşan iki boğanın rüyasında gören kiş aradığı partneri, desteği ya da yol arkadaşını bulacaktır.


Rüyada Boğa Saldırısına Uğramak:


Rüyada sizi saldırısına uğramak büyük bir engele takılma işaretidir. Bir sürecin bir engele takılması ya da tam her şey hızlı ilerlerken ilerleyişi durduran bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Size saldıran boğanın rüyanızda öldürürseniz bu sorundan kurtulacağınızın işaretidir. Eğer boğa arkanızdan sizi takip ediyorsa bu rüya geçmişin hala peşinizi bırakmadığını gösterir. Geçmişten kaynaklanan bir sorun bugünlerde tekrar gündeminize gelebilir.


Rüyada Boğa Tarafından Kovalanmak:


Rüyalarda arkamız geçmişimiz önümüz geleceğimizidir. Sizi arkadan kovalayan herşey geçmiş kaynaklı sorunlarla ilgili bilgi içerir. Bir boğanın sizi arkanızdan kovalaması büyük bir sorunun bir türlü çözüme ulaşmaması ve sürekli gündeminize gelmesiyle ilgili olabilir. Eğer bu tür rüyaları sık sık görüyorsanız bir meseleyi sürekli ertelemek yerine çözüm yolu bulmalısınız.


Rüyada Boğa Pisliği Görmek:


Bir boğanın ya da herhangi bir hayvanın pisliği rüyaları genellikle zihinsel kirlilik ve negatif düşünceleri sembolize eder. Aynı zamanda yaşamınızda temizlenmesi gereken unsurlara atıfta bulunurlar. Eğer sadece bir boğa pisliği gördüyseniz zihninizi kirleten bu unsuru bulmalısınız. Fakat rüyada çok fazla boğa pisliği yaşamınızda çok fazla sorun olduğunun işareti olabilir. Hayatınızdan çıkarmanız gereken şeyler olabilir!


Rüyada Boğa Kovalamak:


Rüyada boğa kovalamak sizin için çok önemli ya da büyük bir amacın peşinden gitmektir. Bu bazen büyük para kazanacağınız bir işin peşinden koşmak olabileceği gibi bazen çok arzu ettiğiniz bir şeyi kovalama işaretidir. Eğer rüyada boğanın kesip yemek amacıyla yakalama arzusu içindeyseniz bir işin peşine düştüğünüz ve sonuçlandırma arzusu içinde olduğunuzu gösterir. Fakat bu rüyada ufak bir ayrıntı var: Eğer rüyanızda bir boğanın koşarak kovalıyorsanız bu bir amaca ulaşmak için sabırsızlık işareti olabilir. Yürüyerek kovalıyorsanız bu hedeflerinize ulaşmak için hala zamanınız olduğunu hissettiğinizi gösterir.

Rüyada Siyah Beyaz Boğalar Görmek: Yin-yang Enerjisi!


Siyah beyaz boğalar ya da bir sürüdeki boğaların siyah beyaz renkli olduğunu gördüğünüz bir rüyada zıtların uyumu ya da uyumsuzluğu ile ilgili çok fazla gizli bilgi bulabilirsiniz. Rüyanın senaryosu kaotik ya da kasvetli olmadığı sürece siyah beyaz boğaları bir arada görmek zıtların uyumu işaretidir. Siyah beyaz boğalar yanyana duruyor ise bu birleşme ve çiftlik işaretidir. Bekar biri için aranan partnerin bulunacağını işaretidir. Bununla beraber bu boğaları kaotik bir rüya senaryosuyla görüyorsanız uyumsuzluk alameti olabilir. İlişkilerde uyumsuzluk, partnerlerin dünyaya bakış açılarının farklı olması gibi durumlara işaret edebilir.


Rüyada Kurbanlık Boğa Görmek:


Kurbanlık ya da kesime gönderilecek boğalar büyük bir şeyle vedalaşma zamanının yaklaştığının habercisi rüyalardır. Eğer boğa sağlıklıysa bu rüya bir şeyin gidişine hazırlandığınızı gösterir. Fakat cılız veya hasta bir kurbanlık boğa bir dertten, bazen yaşamsal yüklerden ve sorumluluklardan kurtulacak olmanın müjdecisidir. Bu rüya bazıları için bir ayrılık rüyası olabilir. Yeni bir sürece başlamadan önce zihinsel bagajlarınızı terk etmeye hazırlanıyorsunuz.


Rüyada Boğa Kurban etmek:


Rüyada bir boğanın kurban etmek daha sağlıklı bir gelecek uğruna büyük bir şeyi feda etme metaforudur. Bu rüyayı gördüyseniz büyük bir şeyle vedalşıyor olabilirsiniz. Bazen yaşamda yeni bir şey elde etmenin tek yolu başka bir şeyle vedalaşmaktır. Boğa kurban ettiğiniz bir rüya size bunu hatırlatıyor olabilir.


Rüyada Boğanın Ölmesi:


Rüyanızda ölen bir boğa gördüyseniz yaşamınızda döngüsel bir tamamlanmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Henüz ölmemiş fakat ölmek üzere bir boğa bir sonuca varmadığınızı fakat bitiş çizgisine yakın olduğunuzu gösterir. Bu tür bir rüya bazen “büyük bir yükten kurtulma” müjdecisidir. Eğer rüyanızda boğa öldüyse bu kurtuluş ufukta görülüyor.

Yorumlar:

bottom of page