top of page

Rüyada Depremde Evin Yıkılması

abroad.png

Mesajları:

 • Çöküş dönemi

 • Son

 • Değişim

 • Kaos

 • Yok oluş

 • Özgürleşme

 • Seyahat

 • Hareket

 • Vedalaşmak

 • Sonun başlangıcı

 • Sınırların ortadan kalkması

 • Değişime zorlanmak

 • Güvende hissetmemek

 • Bölgenin dışına çıkmak

Rüyalar Aleminde Deprem Sembolü: Değişimin Acımasızlığı


Rüyada depremde evin yıkılması çoğu zaman yaşamınızı değiştirecek bir değişim sürecinin başlaması alametidir. Tıpkı evrenin yeni bir şeyi kurmaya başlamadan önce eski olanı yıkıp yok etmesi gibi. Bir evin rüyada depremde yıkılışı gerçekte de bir sistemin çöküşünün ya da bir sonun başlangıcı sürecinin başlamasının işareti olabilir. Fakat, her ne kadar bu söylenenler ürkütücü olsa da durum aslında tam olarak öyle değil: hayat yeni bir şeyi size vermek için eskisinden vazgeçmenizi istiyor olabilir.


Bazen depremde evin yıkılması yalnızca hayatınızı değiştirecek kadar önemli bir karar verme işaretidir. Tıpkı yeni bir karar sonrası eski hayatınızı çöpe atıyor olmanız gibi. Bu çöpe atma eylemi bazen sizin tarafınızdan kendinize yapılır ya da evren bunu biraz daha acımasızca yapacaktır. Tıpkı evrenin yıkıp sonra süpürme işlemi gibi. Bu aslında yalnızca “yeni gelecek olana yer açma” eylemidir.

Yolculukta Önemli bir Aşamaya Varış


Depremde evin yıkıldığı bir rüya bazen yolculuğunuzda çok önemli bir noktaya vardığınızda ortaya çıkar. Rüyadaki deprem bazen yalnızca verdiğiniz bir karar ya da seçtiğiniz bir seçenektir. Bu karardan sonra ne siz “eski siz” olursunuz ne de hayatınız eski hayatınız olacaktır. Herşeyin değişeceği yeni bir sürecin işareti basit bir deprem rüyasıyla ortaya çıkmış olabilir.


Deprem Rüyaları ve Evrenin Yıkıcı Gücü


Evrendeki yarat, yürüt, yok et dengesi döngüsel tamamlanmalar için oldukça önemli bir dengedir. Yeniden yaratmak için her zaman yok etmek gerekli. Bazen bir deprem rüyası yalnızca bu “yok etme” aşamasına giriş işareti olarak ortaya çıkar. Yeni bir hayata hatta belki de yeni hayat düzenine alışma sürecine giriyor da olabilirsiniz. Bir şeylerin sonunun geldiğini zihinsel olarak da algılıyor ve vedalaşmaya hazırlanıyorsunuz. Gerek iş hayatında gerek aşk hayatında olsun bir şeylerin ayaklarınızın altından kayıp gittiğini biliyor olmanıza rağmen değişime direnmiyor olabilirsiniz. İş yaşamındaki değişimler, bazı mesleklerin yok olup yerine yeni mesleklerin doğması gibi bir durum sizi de etkiliyorsa böyle bir rüyayı görmüş de olabilirsiniz.

Deprem Rüyaları ve Yeniden Doğuş Fırsatı


Deprem rüyaları yeniden doğuşu, bir kayıp veya durgunluk döneminden sonra hayata geri dönüşü ifade eder. Bu, geçmişin yüklerinden kurtulmaya, kendini sınırlayan davranışlardan kurtulmaya ve en yüksek potansiyelinizle uyumlu yenilenmiş bir bakış açısını benimsemeye bir davettir. Tıpkı depremle yıkılan duvarlarla aynı zamanda tüm sınırlayıcı engellerin ortadan kalkması gibi sizi yaşamda ilerlemekten ve konfor alanınızdan çıkmaktan engelleyen her ne varsa onunla artık vedalaşıyor olabilirsiniz.


Bu tür bir deprem rüyası bazen “kendini güvende hissetmemek” duygusu ile ilişkilendirilir. Daha önce çok sağlam olduğunu düşündüğünüz bir sistemin ya da yapının çöküşü ve yok oluşunun işareti olabilir. Belki içinde bulunduğunuz bir sektör ya da işyeri çöküş sürecine başlıyor. Ve eğer siz de o yapının içindeyseniz bu sonun başlangıcına hazır olabilirsiniz.

Bazen depremle yıkılan bir ev rüyasından alınacak ders kabul etmesi en güç olanıdır çünkü bu rüya değişime zorlayıcı bir rüyadır ve değişim her zaman zordur. Deprem rüyası belki de bir şeyden (genellikle bir sistemin içinden) ayrılma vaktinizin geldiğinin uyarısını getirir. Ya da yapmanız gereken tek şey kendinizi güncellemek ve yeniliklere açık olmaktır.


Rüyada Depremle Yıkılan Evden Kaçmak:


Depremin yıktığı bir evden kaçtığınız bir rüya artık size hizmet etmeyen bir sistemin içinden çıkmanız gerektiğini öğretici bir rüyadır. Size faydası olmayan her şeyi serbest bırakın, gerekirse geçmişten koparak yeni bir geleceğe doğru hareket edin. Bu aynı zamanda özgürleşme sürecinin başlangıcıdır. Daha önce sizi tutan ya da engelleyen bir şeyin artık geçerli olmadığının işareti bu rüyada verilir!

Yorumlar:

bottom of page