top of page

Rüyada Evde Böcekler Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Davetsiz misafir

 • Güvenlik açığı

 • Rahatsızlık

 • Hijyen eksikliği

 • Güvensizlik

 • Kaos

 • Hastalık

 • Kontrol kaybı

 • Kayıp

 • Haksızlık

 • Kabulsüzlük

Rüyalarda kendi eviniz içsel mimarinizi ve iç dünyanızı gösteren sembollerdir ve evin içinde sizin kabul etmediğiniz herhangi bir objenin (böcek, vahşi hayvan ve hırsız gibi semboller) evde bulunması hala kendi yaşamınızın kontrolünün sizde olmadığının hatırlatıcısıdır. Ev rüyalar aleminde kendi zihniniz ve kendi alanınızdır fakat evin içinde dolanan bu istenmeyen tüm objeler yaşamınızda çok fazla “rahatsız edici unsur” bulunduğuna işaret eder.


Rüyadaki evinizin durumu aslında zihninizin durumu hakkında çok fazla bilgi içeriyor olabilir. Böcekler pislik ve hijyenik olmamakla ilişkilendirilen objelerdir ve genelde rüyada evinizde görüldüklerinde temizlik ihtiyacını sembolize ederler. Bu negatif unsurlar daima fiziksel arınma değil bazen zihinsel arınmaya yöneliktir. Zihninizi olumsuz düşüncelerden ve stresten arındırmaya ihtiyacı sembolize ederler.

Rüyalarda böcekler bilinçaltının yaşamınızda (rüyadaki evinizde)  pis ya da zararlı bir şeyi sembolize eder. Yaşamınıza giren arzu etmediğiniz bir sorun ya da hastalık bir evi böcek basması rüyayla ortaya çıkmış olabilir. Bu rüyadan uyandıktan sonra sizi rahatsız eden bir sorunu çözmekle uğraşmanız mümkündür.


Rüyalardaki böceklerin bu pis algısı nedeniyle evinizde böcek gördüğünüz bir rüya yaşamınıza giren arzu etmediğiniz bir sorun ya da hastalık alameti olabilir. Bu rüyadan uyandıktan sonra sizi rahatsız eden bir sorunu çözmekle uğraşabilirsiniz.

Rüyalardaki böcekler genelde hijyen eksikliği ile ilişkilendirildiklerinden bu rüya aynı zamanda yaşamınızdan temizlenmesi gereken bir unsura işaret eder. Bir şey siizn tarafınızdan istenmiyor olduğu halde onunla yaşamaya mahkum hissediyorsunuz ya da arzu etmediğiniz bir ortamdasınız (rüyanızdaki böcekli ev gibi). Evler rüyalarda kendi konfor alanınızı sembolize ederler ve evin içinde böcekler her ne kadar konfor alanı sınırlarınız içinde olsanız bile bir sorunun hala sizi çok rahatsız ettiği olduğunu gösterebilir.


Rüyada evi basan böcekler “konfor alanınızın dışına zorlayıcı unsur” metaforlarıdır. Değişim artık zorunlu hale gelmiş olabilir ve konfor alanda kalmak belki de artık sizin faydanıza değil. Değişen dünyada iş hayatındaki değişmeler, yok olan meslekler ya da değişen meslekler bazen bizi bir şeyi daha farklı bir metodla yapmaya zorlayabilir ve bu da konfor alanının dışına seyahat gerektirebilir.

Rüyada evinizin içinde dolanan böcekler ya da arzu etmediğiniz herhangi bir unsur yaşamınızın merkezine (evinize) davetsiz misafir olarak giren bir parçanızı tasvir eder. Bu objelerin rüyanızdaki varlıkları sizin tarafından kabul görmemiş olmalarına rağmen zihninizde var olan unsuları gösterir. Siz hazır olmadan aniden beliren bir değişim süreci ya da yaşamınızda uğraşmak zorunda olduğunuz yeni bir sorun hatta hastalık gibi bir şey rüyada evinizde böcekler olarak ortaya çıkar.

Yorumlar:

bottom of page