top of page

Rüyada Evde Fare Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Güvensizlik

 • Kaos

 • Hırsızlık

 • Hastalık

 • Düşman

 • Kontrol kaybı

 • Kayıp

 • Haksızlık

 • Kabulsüzlük

 • Davetsiz misafir

 • Güvenlik açığı

 • Rahatsızlık

 • İstenmeyen gelişmeler

Rüyalar Aleminde Fare Sembolü: Davetsiz Misafir


Rüyalar aleminde hayvanlar bizim daha 'vahşi' veya medeniyetsiz duygularımızı tasvir edebilir. Hayvanın boyutu ve davranışı, nasıl hissettiğimizi veya ne tür bir duygusal etkileşimi araştırdığımızı ortaya koyacaktır. Rüyada evinizdeki bir fare ya da sıçan, ihtiyaç duyduğu şeyi elde etmek için karanlıkta iş yaptığından, bu yaratığın rüyada görülmesi bir konuda açık olmaktan öte işinizi karanlıkla (belirsizlikle) çözmeye alışkın olduğunuzu gösterir.


Rüyada evinizin içinde dolanan bir fare özellikle karanlıkta dolanıyorsa bir belirsizlik içinde bu belirsizliği sizin aleyhinize kullanan biri ya da birileri olduğu konusunda uyarı olabilir. Tıpkı bir farenin karanlıkta yiyecek çalma eylemi gibi sizin karanlığınız biri ya da birileri için bir “karlı bir iş alanı” haline dönüşmüş olabilir. Fare rüyalarının bu yüzden daima dolandırıcılık ya da hırsızlık kurbanı olmakla ilişkisi vardır.

Rüyada fareyi gördüğünüz evin durumu ise zihinsel durumunuzu gösterir. Evin içinde sizin kabul etmediğiniz herhangi bir objenin (böcek, vahşi hayvan ve hırsız gibi semboller) evde bulunması hala kendi yaşamınızın kontrolünün (örneğin yaşamınıza kimin girip çıkacağının kontrolü) hala sizde olmadığının hatırlatıcısıdır. Ev rüyalar aleminde kendi zihniniz ve kendi alanınızdır fakat evin içinde dolanan bu istenmeyen tüm objeler yaşamınızda çok fazla “rahatsız edici unsur” bulunduğuna işaret eder.


Rüyadaki evinizin durumu aslında zihninizin durumu hakkında çok fazla bilgi içerir. Fare, pislik ve hijyenik olmamakla ilişkilendirilen objelerdir ve genelde rüyada evinizde görüldüklerinde temizlik ve arınma ihtiyacını sembolize ederler. Rüyalar aleminin bu davetsiz misafiri daima fiziksel arınma değil bazen zihinsel arınmaya yöneliktir. Zihninizi olumsuz düşüncelerden ve stresten arındırmaya ihtiyacı ile ilişkilidir.

Rüyalardaki fareler pislik ve istenmeyen arzu edilmeyen bir şeyi sembolize ettiklerinden yaşantınıza sizin izniniz ya da arzunuz olmadan giren herhangi bir şey metaforu da olabilirler. Bazen bir sorun, hastalık ya da bir kişi yaşamınızı güzelleştirmek yerine size olumsuz enerjiden başka bir şey sunmayabilir. O halde yapılması gereken bir arınma operasyonu! Eğer buu zararlı bir arkadaşlıksa bu kişiyle iletişiminizi kesmelisiniz.


Rüyadaki fare sembolü genelde hijyen eksikliği ile ilişkilendirildiklerinden bu rüya aynı zamanda yaşamınızdan temizlenmesi gereken bir unsura işaret eder. Bir şey siizn tarafınızdan istenmiyor olduğu halde onunla yaşamaya mahkum hissediyorsunuz ya da arzu etmediğiniz bir ortamdasınız (rüyanızdaki fareli eviniz gibi). Evler rüyalarda kendi konfor alanınızı sembolize ederler ve evin içinde fare her ne kadar konfor alanı sınırlarınız içinde olsanız bile bir sorunun hala sizi çok rahatsız ettiği olduğunu gösterebilir.

Her ne kadar negatif unsurlar olsalar da fare rüyalarının pozitif bir yanı da vardır. Bu rüyalar konfor alanının dışına zorlayıcı ufak bir olay ya da vesile sembolü olabilirler. Belki de ufak (fare boyutunun ufak olmasından dolayı) bir sorun yaşayacaksınız ve bu sorun sizin için bir sonun başlangıcı olacak ve konfor alanınızın dışına çıkmanızı sağlayacak (tıpkı fareli evden kaçtığınız gibi) konfor alanınızın dışına istemsiz fakat faydalı seyahat yapmanız mümkün.

Yorumlar:

bottom of page