top of page

Rüyada Eve Gitmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Özlem

 • Pişmanlık

 • İyileşme arzusu

 • Bağların kopması

 • Kendini bir yere ait hissetmemek

 • Geçmişi hatırlamak

 • Eskiye Dönmek

 • "Keşke" demek

 • Konfor alanına dönüş

 • Normalleşme arzusu

 • Değişimi kucaklayamamak

Ev rüyaları iç dünyamızı yansıtırlar ve kendimizi nasıl algıladığımız konusunda bilgi getiricidirler. Rüyada eve gitmek ise öze dönüş, konfor alanına dönüş yada kendi tarzına dönüş çabasıdır. Rüyalar aleminde evin dışı ve genellikle evde uzaklaşmak konfor alanının dışına, bilinmeyene yapılan yolculukları gösterir. Bu yüzden eğer rüyanızda eve dönüyor ya da en azından eve dönmeye çalışıyorsanız bu aslında kendi özünüzden uzaklaştığınızı ve tekrar bilindik olana dönme çabanızı yansıtan bir rüyadır.


Rüyada eve gitmek bakış açınızı genişleterek meydana gelen değişiklerle yeniden başlama arzunuzu yansıtır. Konfor alanınızdan dışarı çıktınız, yeni bir şeyi ya da yeni metodları denediniz ve şimdi tekrar başladığınız yere (özünüze) dönerek bildiklerinizle bir başlangıç daha yapmak istiyorsunuz. Eğer eve dönerken kaybolmadan evin yolunu bulduysanız bu hala eski yöntem ve metodların sizin kullanımınıza açık olduğunu gösterir. Fakat, evi bulamadıysanız artık değişimi o kadar benimsemişsiniz ki isteseniz bile eski sisteme dönemezsiniz.

Eve dönme rüyalarında bazen “pişmanlık”teması işlenir. Bu rüya bir şeyden (genellikle özünüzden) uzaklaşma sonrası “keşke öyle yapmasaydım” dediğiniz zamanları yansıtır. Tekrar eskisi gibi olmayı denemek ya da ait olduğunuz yere dönmek istediğinizde bu tür bir rüyayı görebilirsiniz.


Rüyada Eve Dönmek:


Eve döndüğümüz ya da evi bulmaya çalıştığımız bir rüya anormalleşmiş bir durumu normale döndürme arzusunu yansıtır. Evin uzağı sizin için “konfor alanının dışı” metaforudur. Bu rüya size ait olmayan ya da hüküm süremediğiniz bir alana işaret eder. Bazen bu tür bir rüya size ait olup kaybettiğiniz fakat yeniden elde etmek istediğiniz bir şeyi yansıtır. Sonu gelmiş bir ilişkide eski partnerinizi yeniden elde etmeye çalışmak, kaybettiğiniz bir işi yeniden almak ya da daha önce sahip olup artık sahip olmadığınız bir şeyi yeniden elde etme çabasının yansımasıdır.

Eve dönmeye çalıştığınız bir rüya pişmanlık alametidir ve “keşke eskisi gibi olsaydı” dediğiniz bir şeyi yansıtabilir. Belki de yeni bir şey denemek uğruna yeni bir şey deneyip başarısız olduğunuzda ve tekrar fabrika ayarlarına dönmeye çalıştığınız zamanlarda bu tür rüyaları görebilirsiniz. Rüyanızdaki her ayrıntı içinde bulunduğunuz durumu aydınlatıcı bilgi içeriyor olabilir. Örneğin, eve dönmeye çalışıyordunuz fakat sizi engelleyen neydi? Eğer kaybolduysanız bu farkında olmasanız da yeni sisteme çok fazla alıştığınızı ve artık eski sisteme dönüşün mümkün olmayacağı anlamına gelebilir.


Rüyada Eve Dönmeye Çalışmak:


Bu tür bir rüyada “ben buraya ait değilim” teması gizlidir. Mutsuz olduğunuz yeni bir ilişki, yeni bir iş ya da yeni bir yaşamın içindeyseniz rüyanızda eve dönmeye çalıştığınızı görebilirsiniz. Örneğin, evlendiniz fakat bekarlığı özlüyorsunuz ya da yeni bir işe girdiniz fakat çalışmadığınız evde oturduğunuz zamanları özlüyorsunuz, böyle bir durumda iseniz rüyada eve dönmeye çalışabilirsiniz.

Eğer rüyanızda eve dönmeye çalışıyor fakat evi bir türlü bulamıyorsanız bu rüya geçmişle bağlarınızın tam anlamıyla koptuğunu ve artık geri dönseniz bile hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının göstergesidir. Belki de yeni bir yaşamın içine girdiniz ve hiçbirşey umduğunuz gibi olmuyor. Eski yaşamınıza dönseniz bile orada da umduğunuzu bulamayabilirsiniz.

Yorumlar:

bottom of page