top of page

Rüyada Eve Hırsız Girdiğini Görmek:

abroad.png

Mesajları:

  • Güvensizlik

  • Kaos

  • Hastalık

  • Kontrol kaybı

  • Kayıp

  • Haksızlık

  • Kabulsüzlük

  • Davetsiz misafir

  • Güvenlik açığı

  • Rahatsızlık

Rüyada hırsız sizinle bütünleşmemiş, kabul edilmemiş ancak yaşamınızın merkezine (evinize) davetsiz misafir olarak giren bir parçanızı tasvir eder. Ev, rüyalar aleminizde iç mimarinizi temsil ettiğinden evinizdeki istenmeyen her obje sizin tarafınızdan kabul edilmemiş olmasına rağmen yaşamınızda varlığını sürdüren bir şeyi de sembolize edebilir. Örneğin, siz hazır olmadan aniden beliren bir değişim süreci ya da yaşamınızda uğraşmak zorunda olduğunuz yeni bir sorun hatta hastalık gibi bir şey.


Rüyada hırsız aynı zamanda “kendini güvende hissetmeme” metaforudur ve güvenlik açığı işareti olabilir. Bazıları için hayattan hak ettiğini almak yerine hayatın sizden bir şey aldığına işaret edebilir. Fakat unutmayın, hayat zaten hiçbir zaman adil değildi ki. Bu rüya herşeye rağmen hayatı olduğu gibi kabul ederek yolculuğunuza devam etmeyi önerir.

Rüyalar aleminde evler içsel mimarinizi ve iç dünyanızı gösteren sembollerdir ve evin içinde sizin kabul etmediğiniz herhangi bir obje (hırsız, vahşi hayvan ve böcekler gibi semboller) hala kendi yaşamınızın kontrolünün sizde olmadığının hatırlatıcısıdır. Ev aynı zamanda kendi zihniniz ve kendi alanınızdır fakat evin içinde dolanan bu istenmeyen tüm objeler yaşamınızda çok fazla “rahatsız edici unsur” bulunduğunun işaretidir.


Rüyada evin durumu aynı zamanda kendiniz için inşa ettikleriniz ve sahip olduğunuz birikimleri gösterir. Bu birikimler sadece finansal birikimler değil bazen kendiniz için yaptıklarınız, aldığınız eğitim ve tüm donanımlar da olabilir. Eğer evinizde bir hırsız varsa geçici bir süreliğine de olsa tüm bu birikimlerin tehlike altında olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ya da zaten hiçbir zaman güvende değillerdi!

Rüyada ev aynı zamanda kendiniz için inşa ettikleriniz metaforudur ve evin içindeki hırsız tüm bu inşa ettiklerinize bir “dış saldırı” olabileceği ya da dışarıdan içeriye (bazen sahip olduklarınıza ya da özel yaşamınıza) müdahale unsuru olan bir durumla karşılaşacağınızın işareti olabilir. Eğer özgürlüğünüzün kısıtlandığını ya da birinin hakkı olmadan özelinize müdahale ettiğini düşünüyorsanız böyle bir rüyayı görebilirsiniz.


Eve hırsız giren bir rüya bazı zamanlarda bir güven sarsılması işareti olabilir. Evler dört duvarları ve koruyucu kapıları ile güvenli alanlarınızı temsil ederler fakat bu eve bir şekilde bir hırsızın girdiğini görmeniz aslında güvenli sandığınız alanın güvensiz olduğu duygusuyla ilişkilendirilir. Rüyanızda eğer hırsızı yakalıyorsanız bu bir sorunun kaynağını bulacağınızın işaretidir. Sürekli kayıp vermekte olan biri için böyle bir rüya verilen kaybın duracağı eğer hasta iseniz bu rüya hastalığa şifa bulacağınızın işaretidir.

Son olarak rüyadaki hırsız sizin izniniz olmadan yaşamınıza giren her şeyi sembolize edebilir ve kontrolünüzün ötesinde yaşanan bir gelişmedir. Örneğin, arzu etmediğiniz halde yaşamınıza giren yeni bir sorun, hatta vücudunuza giren bir hastalık veya virüs belki de ilişkinizde arzu etmediğiniz sorunlar. Bunların hepsi bir eve giren hırsız rüyasıyla bilinçaltınız tarafından dışa vuruluyor olabilir.

Yorumlar:

bottom of page