top of page

Rüyada Evin Yandığını Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Kaos

 • Çöküş

 • Yok oluş

 • Özgürleşme

 • Son

 • Ani değişim

 • Seyahat

 • Hareket

 • Vedalaşmak

 • Sınırların ortadan kalkması

 • Değişime zorlanmak

 • Güvende hissetmemek

 • Bölgenin dışına çıkmak

Ateş sembolü yıkıcı ve yok edici bir unsur metaforudur ve rüyada ateşin bir evi yok ettiğini görmek yaşamınızda yıkımı başlayan bir şeye şahitlik etmekdir. Bu tür rüya her zaman fiziksel aleme yönelik bilgi getirmez. Bazen eski bir sistemin çöküşü, değişen düşünce tarzınız ya da yeniyi yaşamınıza getirmek için eskiyi yok etme sürecinin başlaması işaretidir. Tabi bu “yok ediş” eylemi daima sizin tarafınızdan yapılmaz, bazen evren bunu sizin adınıza yapar fakat bu daha acımasız bir şekilde olabilir.


Ateş ve yangın bazen “ani aydınlanma” ve ani bir yok edici olarak belirebilir. Bazen bir şeyin iç yüzünü öğrenmek ya da farkındalık hayatımızda sonun başlangıcını tetikleyici etki yapabilir. Bu rüyayı gördüyseniz bir bilgi edinebilirsiniz ve bu bilgi bir şeye bakış açınızı tamamen değiştirebilir ve eğer rüyanızda ev yanıp kül oluyorsa o şey her ne ise belki de onu artık istemeyebilir ve kendi ellerinizle yok edebilirsiniz.

Bazen değişim hayatımıza acımasız bir şekilde girer, eskiyi yakıp yok eder hatta parçalar. Bir evin yandığını gördüğünüz bir rüya eski olanın yeniye yol açmak uğruna yok olacağının haberini size şimdiden getirmiş olabilir. Bir projenin ya da şirketin sonu, evliliğin sonu ya da yaşamınızda herhangi bir sürecin sonuna yaklaşıyorsanız bu tür bir rüyayla aydınlatılmış olabilirsiniz.


Rüyada Yanan Evden Kaçmak:


Bu tür bir rüya “yeni için eskiyi acilen terk etme” metaforudur. Büyük bir değişim, ayaklanma, yıkım ya da kaos içinde bulunduğunuz dünyada söz konusu olabilir ve yaşamınızdaki bir unsurun yok oluşunu izleyebilirsiniz. Fakat, korkmayın bu her zaman fiziksel dünyada bir yok oluş değil: eski sistemlerin çökmesi, iş hayatındaki radikal değişimler gibi yaşamınızdaki bazı değişimler rahatsız edici de olabilir. Sonuçta değişim herkes için kolay değildir ve konfor alanınızdan (evinizden) çıkmanızı gerektirir.

Rüyalar aleminde bir evden yangın sebebiyle aniden çıkmanız aynı zamanda güven kaybı ve yıkım korkusu göstergesidir. Bir şeye, genellikle içinde bulunduğunuz bir sisteme güven kaybettiğiniz zamanlarda böyle bir rüyayla uyanabilirsiniz. Bu bazen iş kaybı korkusu ya da başka bir şeyi kaybetme korkusu olabilir ya da bir sonun başlangıcını bilinçaltının derinliklerinde hissediyor da olabilirsiniz.


Rüyalar Aleminde Ateş Elementi:


Ateş astrolojide bir element olarak yıkıcı ve yok edici bir unsurdur. Rüyalar aleminde de bu elementin ortaya çıkması evrenin bir şeyin yok oluşuna müsade etmesini sembolize eder. Tam güvende ve rahat olduğunuzu hissettiğiniz anda hayat sizi acımasızca ve hazır olmadan yeni bir döngüye sokar. Bir evin yanması rüyası tam olarak bu temayı içerir.

Ateşin rüyalar aleminde yıkıcı ve yok edici bir unsur olarak belirmesi aynı zamanda ani bir değişim işareti olabilir. Tıpkı bir içgörü ateşinin aniden yaşamınıza düşmesi gibi. Belki de bir bilgi kırıntısı ya da ufacık bir aydınlanma sayesinde bir şeyin asla eskisi gibi olmayacağı bilgisi bu rüyada gizlidir. Bazen bir bilgi kendinize söylediğiniz tüm yalanları ve illüzyonları ortadan kaldırır ve hayatınızı değiştirir. İşte ateşle yanan bir evin size mesajı bu olabilir.


Ateş elementi yaşamda yarat, yürüt, yok et reenkarnasyon döngüsünün son aşaması olan “yok et” aşamasına girişi sembolize eder. Yok etmek her zaman yeniden yaratmak için gereklidir ve sizin yaşamınızda da daima yok edilmesi gereken unsurlar enerjinizin yenilenmesi için gerekli. Bu yok edişi kötü bir gelişme olaral algılamayın, sadece yeni bir döngüsel başlangıca hazırlık süreci olarak görün.

Yorumlar:

bottom of page