top of page

Rüyada Evin Yıkıldığını Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Son

 • Değişim

 • Kaos

 • Çöküş

 • Yok oluş

 • Özgürleşme

 • Seyahat

 • Hareket

 • Vedalaşmak

 • Sınırların ortadan kalkması

 • Değişime zorlanmak

 • Güvende hissetmemek

 • Bölgenin dışına çıkmak

Rüyada Evin Yıkıldığını Görmek:


Rüyada yıkıldığını gördüğünüz bir ev kendiniz için inşa ettiğiniz bir yapının çöküşü ve artık “işe yaramaz” hale gelmesi metaforudur. Bugüne kadar inşa ettiğiniz bir şey için sonun başlagıcı söz konusu olabilir. Bu rüya aynı zamanda “güvende hissetmemek” duygusu ile ilişkilendirilir. Daha önce çok sağlam olduğunu düşündüğünüz bir sistemin ya da yapının çöküşü ve yok oluşunun işareti olabilir. Ve eğer siz de o yapının içindeyseniz bu sonun başlangıcına hazır olabilirsiniz.


Bir evin yıkıldığı rüya her zaman fiziksel aleme yönelik bir “yok oluş” bilgisi getirmez. Bu rüya bazen bir mesleğin yok oluşu, bir sistemin artık işe yaramaz hale gelmesi ya da herhangi bir şeyin geçerliliğini yitirmesine işaret eder. Tıpkı evrenden gelen “yok ol” emri gibi, yaşamınızda yeni bir şeye yer açılması için belki de eskinin gidişi söz konusu ve malesef bu bazen acı verici de olabilir. Unutmayın ki, bir evin arsası da ev kadar değerlidir ve yaşamınıza yeni bir şey inşa etmeniz için eski olanı tamamen yıkıp yok etmeniz gerekir. Eğer siz bunu yapmazsanız evren sizin adınıza daha acımasız bir şekilde yapabilir.

Bazen yıkılan bir ev rüyasından alınacak ders kabul etmesi en güç olanıdır çünkü bu rüya değişime zorlayıcı bir rüyadır ve değişim her zaman zordur. Bu rüya bir şeyin ya da sizin de dahil olduğunuz bir sistemin sonunun geldiğinin uyarısını size getirmiş olabilir. Belki de yıkılan evden ayrılma vaktiniz geldi de geçiyor bile. Belki de yıllarca okuyup edindiğiniz o meslek artık geçersiz hale geldi ya da içinde bulunduğunuz bir sistemde iş güvenliğiniz yok. O halde yapmanız gereken ya kendinizi güncellemek ya da daha sağlam bir sisteme geçiş olmalı.


Rüyada Evin Duvarlarının Yıkılması:


Rüyalar aleminde duvarlar savunma mekanizması olarak inşa ettiğimiz tüm sınırları, bazen kırmızı çizgilerimizi ya da dış dünyanın tehlikelerinden gizlenmek için sığındığımız her şeyi sembolize edebilir. Rüyada evin duvarlar yıkılıyorsa kendinizi daha güvensiz hissedeceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Rüyada duvarlar aynı zaanda özel hayatın gizliliğini koruyucu unsurlardır ve eğer duvarlar yıkıldıysa özel yaşamınıza dair bir sırrın ortaya çıkma ihtimali vardır.

Duvarların yıkıldığını vurgulayan bir rüya aynı zamanda sınırların ortadan kalkması ve “özgürleşme” alametidir. Belki de sizi sınırlandıran birşey artık ortada yok ve konfor alanından çıkmanız için size hareket etme şansı verildi. Bu şansı kullanın. Duvarlar rüyalar aleminde daima sınırlandırıcı ve tecrit edici sembollerdir ve eğer duvarlar yıkıldıysa artık tecritin ortadan kalktığını görmeye çalışın. Bu tür bir rüya hapis ya da baskı altında olan biri için tahliyenin yakın olduğu anlamına gelir.


Rüyada Yıkılan Evden Kaçmak:


Yıkılan evden kaçtığınız bir rüya artık size hizmet etmeyen bir sistemin içinden çıkmanız gerektiğini öğretici bir rüyadır. Size faydası olmayan her şeyi serbest bırakın, gerekirse geçmişten koparak yeni bir geleceğe doğru hareket edin. Bu aynı zamanda özgürleşme sürecinin başlangıcıdır. Daha önce sizi tutan ya da engelleyen bir şeyin artık geçerli olmadığının işareti bu rüyada veriliyor!

Rüyada yıkılan bir evden çıkmak aynı zamanda “bölgenin dışına çıkmak” metaforudur. Belki de bu rüya sizi konfor alanınızın dışına çıkarak yeni bir şeyi denemeye davet ediyor. Rüyadaki sembolik evinizi yıkan neydi? Eğer bir deprem ya da doğal afetse bu evrenin sizi alanınızın dışına zorlayıcı bazı olayları size göndereceğinin işareti olabilir. Bu doğal afet aslında size gönderilmiş bir nimettir ve yaşamınızda yeni bir şeyin tezahür etmesi için vesile olacaktır.

Yorumlar:

bottom of page