top of page

Rüyada Hindi Görmek

abroad.png

Mesajları:

 • Bolluk

 • Bereket

 • Almak

 • Hediye

 • Çözüm

 • Fırsat

 • Nimet

 • Fikir

 • Yetenek

 • Potansiyel

 • Yenilik

 • Mesele

 • Gelir

 • Proje

Rüyada hindi bolluk bereket, alma verme ve her gün karşılaştığımız nimetler mefatorudur. Fakat, bu tür rüyalar hindinin durumuna, örneğin iri ya da ufak olmasına, rüyanın senaryosuna ve hindinin davranışlarına bağlı kalarak yorumlanmalıdır. İri ya da şişman bir hindi, yaşamımızda bolluk bereket ya da hayatımıza giren büyük bir şey alameti olabilir. Bununla beraber cılız ya da gelişmemiş bir hindi yaşamımızda beslenmesi ya da geliştirilmesi gereken bir unsura işaret eder.


Rüyada hindiler bazen yaşamda bizim için çok önemli olmayan ufak tefek meseleler, önemsiz kişiler ya da çocuklarla ilgili bilgi getiricilerdir. Aynı zamanda rüyanızdaki sembolik hindinin davranışları bu meselelerle ilgili küçük fakat dikkatinizi çekecek bir şeylere değinirler. Bu yüzden rüyada bir hindinin ölmesi yaşamınızda sizin için önemsiz olan biriyle ayrılık (bazen bu kişinin işten çıkması ya da sizin bulunduğunuz bir ortamdan uzaklaşması) ya da ufak bir meselenin hallolarak yaşamınızdan çıkması alametidir. Hindinin öldüğünü gördüğünüz rüyalar vedalaşma rüyalarıdır fakat bu veda sizin için çok da önemli olmayan, zihninizde fazla yer kaplamayan bir şey ya da biriyle yapılacaktır.


Rüyada Hindinin Mesajını Çözmek:


Rüyada hindinin mesajını çözmeniz için onun nasıl göründüğüne ve davranışlarına odaklanırsanız onun mesajını çözebilirsiniz. Örneğin, iri yarı bir hindi yaşamınızda bir çocuğu simgeliyor olabilir. Bu hindinin rüyada başına gelenler bu çocukla ilgili bir şeylere ışık tutabilir. Örneğin, rüyada bir hindiyi kesiyorsanız ya da öldürüyorsanız bu bir vedalaşma rüyasıdır. Bu rüyaya göre bu çocukla bağınız kesilebilir ya da onu bir daha görmeyebilirsiniz. Burada bilinçsiz zihnin size verdiği mesaj aslında sizin için çok önemli olmayan (belki de ortada dolanan bir hindi kadar değersiz) bir şey ya da bir kişiyle vedalaşacak olmanız.


Rüyadaki Hindinin Fiziksel Özelliklerin Önemi:


Rüyada hindinin en dikkat çekici özellikleri örneğin güzel tüyleri ya da çok iri olması yaşamımızda bir unsurun yönlerini sembolize edebilir. İri bir hindi pişirildiği zaman “çok fazla et” mesajıyla yüklüdür ve yaşamımızda bize bolluk bereket getirecek bir şeyin yanıbaşımızda durduğu alameti olabilir. Örneğin, bir iş fırsatı ya da gelirinizi arttıracak bi fikir gibi, eğer rüyanızda iri bir hindi dolanıyorsa bilin ki böyle bir potansiyel hemen yakınınızda olabilir.

İç Dinamiklerimizin Yansıması Olarak Hindi Rüyaları:


Rüyada hindiler bazen iç dünyamızla ilgili dinamikleri yansıtırlar ve rüyada hindilerin durumu ya da davranışları zihnimizde olup bitenlerle ilgili aydınlatıcı olabilir. Örneğin, rüyada iki hindinin dövüşmesi ya da birbirine zarar vermesi bir ikilem ve kararsızlıkta kalma alametidir. Bu “İki iç ses çatışması” alameti bir rüya olabilir. Bir yanımız bir şeye “evet” diyorken diğer yanımız “hayır” dediğinde böyle bir çatışma rüyasını görebiliriz.


Rüyada Hindi Kesmek:


Bu tür bir rüya bir nevi “bağların kopması” alametidir. Hindinin boğazını keserek onun bedenini vücudundan ayıran kişi bir daha asla geri dönüşü olmayacak şekilde bir şeyle vedalaşır. Bu tür bir rüya bazen geçmişle vedalaşma ya da bir daha dönüşü olmayacak bir şekilde bir durumdan başka bir duruma hareket etme ve artık eski olanı istememe işaretidir.


Rüyada Hindi Pişirmek:


Hindi pişirdiğimiz bir rüya yaşamın sunduğu bir nimetten faydalanma alametidir. Bu tür bir rüya aynı zamanda umulmadık bir yerden gelecek bir hediye ya da menfaattır. Bu menfaat bazen bir nasihat da olabilir.


Rüyada Hindi Yemek:


Rüyasında hindi pişirdiğini ve bu hindiyi yediğini gören kişi bir şeyden faydalanır. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer hindiyi rüyanızda yiyor ve tadını beğeniyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutlu olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Hindi Sürüsü Görmek:


Bir hindi sürüsü rüyası toplumsal durumumuz ve dinamiklerimizle ilgili oldukça ilgi çekici bilgileri getiriyor olabilir. Örneğin, bir sürüde tüm hindilerin aynı ya da benzer olması gruba uyum metaforudur. Yeni gireceğiniz bir organizasyon ya da grup içinde kendinizi uyumlu hissedeceksiniz. Bununla beraber bir hindi sürüsünde örneğin tüm hindilerin tek renkte olması ve bir tanesinin farklı bir renkte olması tam tersine gruba uyumsuzluk ve bir organizasyonda uyumsuz bir unsur alametidir. Bir şirket sahibi için bu tür bir rüya şirketinde uyumsuz ve işlemeyen bir unsurun organizasyondan çıkarılması uyarısı olabilir.


Rüyada Hindi Almak:


Rüyada hindi almak yaşamınıza yeni bir şey ilave etmektir. Bu bazen yeni bir yetenek kazanmak, bir miktar para kazanmak alameti olabileceği gibi bazen günlük yaşamda da bir şey satın alma alameti olabilir. Aldığınız hindi iri ve dolgun ise bu rüya size bolluk bereket getirecek yeni bir şeyin yaşamınıza ilave edilmesi işareti olabilir.


Rüyada Hindi Avlamak:


Rüyada eğer hindi avlıyorsanız bu çok arzu ettiğiniz bir şeyi elde etme işaretidir. Bazen aradığınız bilgiyi edinmek, kafanızdaki soru işaretlerini gidermek hatta partneri elde etmek ve arzu edilen partnerle bir ilişki için partnerin onayını almak alameti olabilir.


Rüyada Hindi Beslemek:


Rüyada hindi beslemek genellikle yaşamınızda bir unsura özen göstermek ve onu geliştirmekle ilgilidir. Aklında bir fikir ya da projesi olan biri için bu rüya bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretiyken zaten şirketi olan biri için yeni bir departmanı şirkete dahil etme alameti olabilir.


Rüyada Hindi Eti Görmek:


Rüyada hindi eti bolluk berekettir. Hindi etinin çok olması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi alametidir.


Rüyada Hindi Hediye Almak:


Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında hindi hediye alan bir yerden para alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan hindinin iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder.

Rüyada Evde Hindi Görmek:


Rüyalar aleminde evimiz zihnimizi sembolize eder ve evde görülen her şey zihnimizdeki bir unsura yönelik bilgidir fakat bu rüya hindinin durumuna göre yorumlanır. Evinde sağlıklı ve dolgun bir hindi gören kişi yeni bir fikir ya da umutla ödüllendirilir. Rüyada evinizdeki hindi cılız, ölü ya da kötü durumdaysa bu rüya iç dünyanızda ihmal ettiğiniz ve sizi rahatsız eden bazı unsurlara dikkat çeker.


Rüyada bir Hindinin Ölmesi:


Hindinin öldüğü bir rüya tüm ölüm rüyaları gibi daima bir ayrılık alametidir fakat hindi yaşamda önemsiz bir unsuru sembolize eder ve ufak bir ayrıntıya işarettir. Bir hindinin ölmesi sizin için çok önemli olmamasına rağmen bir sayfanın bir daha açılmayacak şekilde kapanacağının işaretidir.


Rüyada Hindi Öldürmek:


Hindi öldürdüğümüz bir rüya “küçük bir şeyle vedalaşma” metaforudur. Bir şey bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel boyutta geçerliliği yok, fakat bir şekilde zihninizde hala var olmaya devam ediyorsa rüyanızda ve onu sonlandırmaya meyilliyseniz rüyanızda bir hindi öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusu olabilir.


Rüyada Hindi Ölüsü Görmek:


Hindi ölüsü rüyaları yaşamımızdaki kapanmış sayfalar ve sonlandırılmış meseleler alametleridir. Tüm ölü rüyaları gibi bu rüyalar da ayrılık rüyalarıdır. Eğer tek bir hindinin ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya ufak bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda hindi ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Hindi Yemeği Görmek:


Hindi yemeği rüyası yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler metaforudur. Rüyanızda nefis bir hindi yemeği yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz hindinin tadı kötü ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Hindi Tarafından Isırılmak:


Hindi tarafından ısırıldığınız bir rüya düşman tarafından saldırıya uğrama alametidir. Fakat bu rüyada düşman bir hindi ile temsil edildiği için genellikle sizden daha zayıf ya da güçsüz, bazen daha az yetenekleri olan biridir. Yine de bu kişiden bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Hindi Saldırısına Uğramak:


Rüyada hindi saldırısına uğramak yaşamınızın gidişatını azaltacak bir ya da birden çok engelle karşılaşma alametidir. Eğer çok sayıda hindinin saldırısına uğradıysanız birden çok kişi kaynaklı bir sorunla uğraşabilirsiniz. Tek bir hindi saldırısına uğrarsanız bir gününüz tek bir meseleyle uğraşmakla geçebilir.


Rüyada Hindi Tarafından Kovalanmak:


Rüyada hindi tarafından kovalanmak istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalma işaretidir. Arzu etmediğiniz bir şeyin bu günlerde gerçekleşmesi olasılığı olabilir. Bu tür bir rüya bazen bir şeyden kaçma ve onu istememe alametidir. İlişkiden kaçmak, evlilikten kaçmak ya da sorumluluk almaktan kaçmak gibi durumlarla karşı karşıya olduğunuzda rüyanızda bir hindiden kaçtığınızı görebilirsiniz.


Rüyada Hindi Pisliği Görmek:


Hindi pisliği rüyaları yaşamımızdan ya da zihnimizden çıkarmamız gereken olumsuzlukların sembolüdür. Bir şeylerin yaşamınızı ya da zihninizi bir süredir kirletiyor olmasına izin veriyorsanız bu tür rüyaları görebilirsiniz. Biri ya da bir şeyler ortamın güzelliğini bozuyor olabilir. Örneğin, işinizi ve çalıştığınız ortamı seviyorsunuz fakat ortamda bir kişi tadınızı kaçırıyor. Bu durumda rüyanızda ortamı kirleten bir hindi pisliği sembolü görebilirsiniz.


Rüyada Hindi Kovalamak:


Rüyada hindi kovalamak arzuların peşinden gitmek alametidir. Rüyanızda bir hindiyi kovalıyorsanız uyanık yaşantınızda birinin ya da bir şeyin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Çok güzel ya da yakalamayı çok arzu ettiğiniz bir hindi bazen bir partnere duyduğunuz ilgi ya da arzuyu sembolize eder. Bu tür bir rüya bazen çok arzu edilen bir iş için uğraşmak alameti de olabilir.


Rüyada Hindi Yavrusu Görmek:


Hindi yavrusu rüyalarında “bebeklik çağı” teması bulunur ve bu tür bir rüya daima yaşamınızdaki yeni bir başlangıcın işaretidir. Sağlıklı ve tombul bir hindi yavrusu genellikle bolluk ve bereket vadeden bir sürece giriş alametidir fakat hindi yavrusu eğer cılız ise hala hazırlıkların tamamlanmadığı bir başlangıç süreci işaretidir.


Rüyada Hindi Yumurtası Görmek:


Hindi yumurtası gördüğünüz bir rüya yaşamınızdaki gizli potansiyellerin habercisidir. Güzel, iri ve sağlıklı hindi yumurtaları bazen yanınızda duran fakat hala sizin tarafınızdan keşfedilmemiş bir potansiyel ya da fırsat alametidir. Eğer hindi yumurtaları renkli ise bu çok fazla seçeneğiniz olduğunu gösterir. Tüm hindi yumurtaları içinde bir altın hindi yumurtası büyük bir fırsat veya hediye alametidir.


Rüyada Yeni Yılda Hindi Yemek:


Yeni yılda hindi yediğiniz bir rüya döngüsel bir sonlandırılmanın kutlanması alametidir. Tıpkı biten bir yılın kutlanması içi hindi yemek gibi siz de yaşamınızda başarıyla tamamlanacak bir süreci kutlayabilirsiniz.

Yorumlar:

bottom of page