top of page

Rüyada Kaz Görmek

abroad.png

Mesajları:

 • Bolluk

 • Bereket

 • Almak

 • Hediye

 • Çözüm

 • Fırsat

 • Nimet

 • Fikir

 • Yetenek

 • Potansiyel

 • Yenilik

 • Mesele

 • Gelir

 • Proje

İç Dünyanın Yansıması Olarak Kaz Rüyaları:


Kaz rüyaları bazen iç dünyamızın yansıması olarak görülebilirler ve bu tür bir rüyada kazların davranışları ve rüyanın senaryosu iç dünyamızla ilgili yaşadığımız durumlarle benzeşiyor olabilir. Örneğin, rüyada iki kazın dövüşmesi ya da birbirlerine zarar vermeleri bir ikilem ve kararsızlıkta kalma alametidir. Bu iç dünyanızda “İki iç ses arasında kalma” alameti bir rüya olabilir. Bir yanımız bir şeye “evet” diyorken diğer yanımız “hayır” dediğinde böyle bir kaz dövüşü rüyasını görebiliriz.


Rüyada Kaz Kesmek:


Kaz kestiğiniz rüyalar “bağların koparılması” işaretidir. Kazın boğazını keserek onun bedenini vücudundan ayıran rüya sahibi bir daha asla geri dönüşü olmayacak şekilde bir şeyle vedalaşabilir. Bu rüya bazen geçmişle vedalaşma ya da bir daha dönüşü olmayacak bir şekilde bir durumdan başka bir duruma hareket etme ve artık eski olanı istememe işaretidir.


Rüyada Kaz Pişirmek:


Kaz pişirdiğimiz bir rüya yaşamın sunduğu bir nimeti kabul etme rüyasıdır. Aynı zamanda bir yerden gelecek güzel haber ya da mükafat alameti de olabilir. Bu menfaat bazen rüya sahibinin yaşamını olumlu etkileyecek bir nasihat da olabilir.


Rüyada Kaz Yemek:


Rüyasında kaz  pişirmek ve yemek bir şeyden faydalanmak alametidir. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer kazı rüyanızda yiyor ve tadını beğeniyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutlu olacağınız anlamına gelir.


Rüyadaki Kazın Fiziksel Özellikleri


Rüyanızda gördüğünüz kazın en dikkat çekici özelliği neydi? Bu özellik günlük yaşamınızda bir durumun özelliklerine denk gelir. Örneğin, ölü kaz yaşamınızda sonlanmış (ölümü gerçekleşmiş) bir şeyin işaretidir. Çok iri ya da büyük kaz yaşamınıza giren bir şeyle ilgili bilgi getirir. İki kaz iki ayrı mesele ya da fikir ayrılığı sembolüdür. Bu fikir ayrılığı bazen içinde bulunduğunuz bir ortamda bazen iç dünyanızdadır (ikilem ya da karrasızlık).

Rüyada Kaz Sürüsü Görmek:


Rüyada kaz sürüsü toplumsal durumunuzla ilgili oldukça dikkat çekici bilgiler getirmiş olabilir. Bu tür bir rüya bir gruba uyumunuz ya da uyumsuzluğunuzu gösteriyor olabilir. Örneğin, bir kaz sürüsünde tüm kazlar aynı renk fakat içlerinde bir farklı kaz gördüyseniz bu bir organizasyonun ahengini bozan uyumsuz bir unsura işaret ediyor olabilir. Aynı şekilde sürüde hasta bir kaz da bir organizasyonda çalışmayan ya da aksayan bir unsuru gösterir.


Rüyada Kaz Almak:


Rüyada bir kaz almak yaşamınıza yeni bir şey ilave etmektir. Bu bazen yeni bir yetenek kazanmak, bir miktar para kazanmak alameti olabileceği gibi bazen günlük yaşamda da bir şey satın alma alameti olabilir. Aldığınız kaz iri ve dolgun ise bu rüya size bolluk bereket getirecek yeni bir şeyin yaşamınıza ilave edilmesi işareti olabilir.


Rüyada Kaz Avlamak:


Kaz avladığınız bir rüya arzu edilen bir şeyin elde edileceğinin işareti olabilir. Bazen aradığınız bilgiyi edinmek, kafanızdaki soru işaretlerini gidermek hatta partneri elde etmek ve arzu edilen partnerle bir ilişki için partnerin onayını almak alameti olabilir.


Rüyada Kaz Beslemek:


Rüyada kaz beslemek yaşamınızda bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Kaz besleyen kişi onu büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Aklında bir fikir ya da projesi olan biri için kaz besleme rüyası bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretiyken zaten şirketi olan biri için yeni bir departmanı şirkete dahil etme alameti olabilir.


Rüyada Kaz Eti Görmek:


Rüyalar aleminde kaz eti bolluk bereket işaretidir. Kaz etinin rüyada bol miktarda bulunması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi alametidir.

Rüyada Kaz Hediye Almak:


Eğer rüyanızda biri size kaz hediye getirdiyse bu yaşamınıza yeni bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında kaz hediye alan bir yerden para alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan kazın iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder.


Rüyada Evde Kaz Görmek:


Rüyalarda ev zihnin sembolüdür ve evin içinde dolaşan her obje zihnimizde olup bitenlerle ilgili bilgi getiricidir. Eğer rüyanızda evinizde kaz gördüyseniz bugünlerde zihniniz bir şeye odaklanacak. Kazın hareketlerine dikkat ederek rüyanızı daha iyi analiz edebilirsiniz. Sessiz ve sakin duran bir kaz gelip geçici düşünceler ve fikirlerdir. Ortalığı karıştıran agresif hareketler sergileyen bir kaz o gün sizi irite eden bir durumla karşılaşabileceğinizi söyler.


Rüyada bir Kazın Ölmesi:


Ölüm teması içeren tüm rüyalar geçmişle ayrışma rüyalarıdır ve rüyanızda bir kazın ölmesi de bundan farklı değildir. Rüyada ölen kaz sizin için artık kapanmış bir sayfayı sembolize eder fakat kaz sizin için çok önemli olmayan fakat aklınızda bulunan bir meseledir. Eğer kaz rüyanızda ölüyorsa bu mesele bir daha gündeme gelmeyecek şekilde kapanacaktır.


Rüyada Kaz Saldırısına Uğramak:


Rüyada kaz saldırısına uğramak bir engele takılmak ya da birinden eleştiri almak alametidir. Eğer tek bir kazın saldırısına uğradıysanız uyandığınız gün içinde biri tarafından eleştiri alabilir ya da ufak bir engeli aşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer size çok sayıda kaz saldırıyorsa o gününüz meşgul geçer ve engelleri aşmakla uğraşırsınız. Bu tür bir rüya bazen üst üste gelen sorun işaretidir fakat bu sorunlar aşılabilecek kadar küçük sorunlardır.


Rüyada Kaz Tarafından Kovalanmak:


Rüyada kaz tarafından kovalanmak istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmaktır. Uzun süredir ertelediğiniz bir sorun tekrar gündeminizde olabilir fakat o sorunu bugün de erteleyemeyebilirsiniz. Rüyanızda çok sayıda kaz tarafından kovalanıyorsanız bu yoğun bir gün geçireceğiniz alametidir.

Rüyada Kaz Pisliği Görmek:


Kaz pisliği rüyası çok fazla zihinsel kirlilik ve negatif düşünce işaretidir. Eğer rüyanızda sadece bir kaz pisliği gördüyseniz bu bir olaya negatif yaklaşımınız olduğunu gösterir fakat rüyanızda çok fazla kaz pisliği ya da her yerde kaz pisliği olduğunu görüyorsanız bu genel olarak negatif düşündüğünüzü gösterir ve bu durumdan kendinizi kurtarmanız gerekir. Bu tür bir rüya bazen bir ortamda sevmediğiniz birileriyle zoraki bulunduğunuzun yansıması olabilir. Örneğin, bir işyerinde kaz pisliği gördüyseniz iş ortamında sizi rahatsız eden birinin varlığı söz konusu olabilir.


Rüyada Kaz Kovalamak:


Rüyada kaz kovalamak arzuların peşinden koşmak alametidir. Rüyanızda bir kazı kovalıyorsanız birinin ya da bir şeyin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Çok güzel ya da yakalamayı çok arzu ettiğiniz bir kaz bazen bir partnere duyduğunuz ilgi ya da arzuyu sembolize eder. Bu tür bir rüya bazen çok arzu edilen bir iş için uğraşmak alameti de olabilir.


Rüyada Civciv Görmek:


Civciv rüyalarında “bebeklik çağı” teması vardır ve bu tür bir rüya daima yaşamınızdaki yeni bir başlangıcın işaretidir. Sağlıklı ve tombul bir civciv genellikle bolluk ve bereket vadeden bir sürece giriş alametidir fakat civciv eğer cılız ise hala hazırlıkların tamamlanmadığı bir başlangıç süreci işaretidir.


Rüyada Kaz Yumurtası Görmek:


Kaz yumurtası gördüğünüz bir rüya yaşamınızdaki gizli potansiyellerin habercisidir. Güzel, iri ve sağlıklı kaz yumurtaları bazen yanınızda duran fakat hala sizin tarafınızdan keşfedilmemiş bir potansiyel ya da fırsat alametidir. Eğer kaz yumurtaları renkli ise bu çok fazla seçeneğiniz olduğunu gösterir. Tüm kaz yumurtaları içinde bir altın kaz yumurtası büyük bir fırsat veya hediye alametidir.


Rüyada Kaz Öldürmek:


Eğer rüyanızda bir kaz öldürdüyseniz bu rüya sizin için “küçük bir şeyle vedalaşma” metaforudur. Bir şey bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel boyutta geçerliliği yok, fakat bir şekilde zihninizde hala var olmaya devam ediyorsa rüyanızda ve onu sonlandırmaya meyilliyseniz rüyanızda bir kaz ya da küçük bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusu olabilir.


Rüyada Kaz Ölüsü Görmek:


Kaz ölüsü gördüğünüz bir rüya kapanmış sayfalar ve sonlandırılmış meseleler alametleridir. Tüm ölü rüyaları gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle ayrışma rüyalarıdır. Eğer tek bir kazın ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya ufak bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda kaz ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Kaz Yemeği Görmek:


Rüyanızda kazlu bir yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda nefis bir kaz yemeği yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz kazın tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Kaz Tarafından Isırılmak:


Kaz tarafından ısırıldığınız bir rüya düşman tarafından saldırıya uğrama alametidir. Fakat bu rüyada düşman bir kaz gibi küçük bir hayvanla ile temsil edildiği için genellikle sizden daha zayıf ya da güçsüz, bazen daha az yetenekleri olan biridir. Yine de bu kişiden bir zarar görebilirsiniz.

Yorumlar:

bottom of page