top of page

Rüyada Koyun Görmek

abroad.png

Mesajları:

 • Grup

 • Organizasyon

 • Kurban zihniyeti

 • Pasiflik

 • Sürü psikolojisi

 • Yönetimsizlik

 • Grupsal çalışmalar

 • Feda etmek

 • Bolluk

 • Bereket

 • Almak

 • Hediye

 • Fırsat

 • Nimet

Bir Sürü Hayvanı Olarak Koyunun Mesajı:


Koyunlar genellikle pasifliği ve lider olmanın dışında grubu takip etmeyi temsil eder. Aynı zamanda yenilikçiliği değil gelenekçiliği gösterirler ve “herkes nasıl yapıyorsa ben de öyle yapmalıyım” psikolojisini yansıtırlar. Tıpkı bir koyunun sürünün diğer üyelerini takip etmesi gibi rüya sahibi içinde bu tür bir rüya kendi yaratıcılığını kullanmanın aksine bir şeyi herkesin yaptığı gibi yapma eğilimini yansıtırlar.


Koyun rüyaları aynı zamanda bir grup içindeki yerimiz ve davranışlarımızla ilgili bilgi getirici rüyalardır. Tüm koyunların aynı renkte olması ve bir koyunun farklılığı gruba uyumsuzluk ya da bir yere ait hissetmeme veya “çok farklı olma” alametidir. Bununla beraber rüyada ölü koyun ya da koyunlar görmek ayrılık işaretçisidir. 2 koyunun ölü olması bir organizasyondan iki kişinin ayrılması işaretiyken koyunların yarısına yakınının ölü olması bir grupta fikir ayrılığı, bölünme ya da çatışma alametidir.


Koyun rüyaları ayrıca pasif davranmak konusunda uyarı rüyaları olabilir. Bir şeyi herkesin denediği gibi mi yapıyorsunuz? O halde bu rüya size yaratıcı fikirlerle ortaya çıkmanız gerektiğini söylüyor olabilir. Koyunlar liderlik vasıfları olmayan sürüyü takip eden ve yönetilen hayvanlardır bu yüzden liderlik vasıfları ile ilgili bir soruna işaret ediyor olabilirler.


Grupsal hareketleri temsil eden koyunlar büyük ihtimalle bir iş yeri, okul ya da bir organizasyonla ilgili bilgi getiricilerdir. Koyunların hareketleri bu organizasyondaki bireylerin hareketlerine karşılık geliyor olabilir. Örneğin, koyunlardan yarısının siyah yarısının beyaz olması gruptaki fikir ayrılığı ya da çatışma alametidir. Bununla beraber, koyunların hepsinin bir yöne gidiyor olup birkaçının farklı yönde hareket etmesi işten çıkarılma, okulu bırakma gibi anlamlar taşıyabilir.


Rüyada Tek Bir Koyun Görmek:


Eğer rüyanızda sadece bir koyun gördüyseniz bu genellikle asosyallik ya da yalnızlık işaretidir. Çevre edinme zorluğu yaşıyor olabilirsiniz ya da bir konuda kendinize destek bulamayabilirsiniz. Bazen yola çıkıp yol arkadaşlarınızla ayrılır ve yalnız devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Tek bir koyun gördüğünüz bir rüya size bu konularda bilgi getirir. Bununla beraber iki koyun beraberlik, birliktelik ve çiftlik alametidir. Rüyasında iki koyun gören aradığı dostu ya da partneri bulabilir.


Rüyada Kurbanlık Koyun Görmek:


Rüyada kurbanlık koyun yaşamda ilerleme uğruna bir şeylerin gidişine izin vermek ve onu feda etmek gereksinimidir. Bu tür rüyalar derin numerolojik bilgiler içeriyor olabilirler. Örneğin, iki kurbanlık koyun gördüyseniz bu rüya sizin için daha önemli bir şeyi elde etmek uğruna iki şeyi feda etmeniz gerektiği anlamına gelir. Rüyada çok sayıda kurbanlık koyun bazen büyük bir şeyin satın alımı için büyük miktarda para harcamak gerektiğine işaret eder.


Rüyada Koyun Kurban etmek:


Rüyada koyun kurban etmek bir şeyi feda etmektir. Yaşamınıza yeni bir şeyin girmesi için başka bir şeyin gidişine izin verdiğiniz zamanlarda böyle bir rüya senaryosuyla karşılaşabilirsiniz. Rüyanızda çok sayıda koyun kurban ediyorsanız büyük miktarda para harcamanız ya da bir malı kaybetmeniz olasılığı vardır.

Rüyada Siyah Beyaz Koyunlar:


Bu türbir rüya zıtların uyumu ya da uyumsuzluğu alametidir. Rüyanın senaryosu ve koyunların davranışlarına bakılarak yorumlanır. Eğer yan yana duran siyah beyaz koyunlar gördüyseniz bu tür bir rüya zıtların uyumu ve çekimi alametidir. Bu koyunların kaotik bir rüya sahnesinde görülmeleri, huzursuz tavırlar sergilemeleri ya da çatışmada olmaları uyumsuzluk işaretidir.


Rüyada Koyun Kesmek:


Koyun kestiğiniz bir rüya geçmişle bağların ya da bazı sosyal bağlantıların koparılmasını içeren bir ayrılık rüyasıdır. Eğer rüyanızdaki koyunun başı gövdesinden tamamen ayrılıyorsa bu uyanık yaşantınızda birinden gerçek anlamda ayrılabileceğinizin işareti olabilir. Bu her zaman partnerden ayrılık değil bazen bir iş ortamından ve ortamdaki birinden ya da birilerinden ayrılıktır. Bazen bu ayrılık geçmişten ayrılık ya da geçmişi geride bırakarak yeni çizilmiş bir rotada hareket etmedir.


Rüyada Koyun Eti Pişirmek:


Koyun eti pişirdiğiniz bir rüya gelecekte sunulacak bir projeye hazırlık metaforudur. Bu aynı zamanda bir mükafatın sizin için hazırlandığına işaret eder. Eğer rüyanızda koyun etiyle nefis bir yemek pişiriyorsanız bu güzel haberlerin sizin için yolda olduğuna işarettir.


Rüyada Koyun Eti Yemek:


Rüyada koyun  eti yemek bir şeyden faydalanmak alametidir. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer rüyanızda koyun etini yiyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutlu olacağınız anlamına gelir.


Rüyadaki Koyunun Fiziksel Özellikleri


Rüyanızdaki koyunun en dikkat çekici özelliği yaşamınızda bir unsurla benzerlik gösterebilir. Örneğin, ölü koyun yaşamınızda sonlanmış (ölümü gerçekleşmiş) bir şeye işaret eder. Büyük yaşamınıza giren bir şeyle ilgili bilgi getirir. İki koyun iki ayrı mesele ya da fikir ayrılığı sembolüdür. Bu fikir ayrılığı bazen içinde bulunduğunuz bir ortamda bazen iç dünyanızdadır (ikilem ya da karrasızlık).


Rüyada Koyun Sürüsü: Sosyal Bağlantılar ve Topluluk Alametleri


Koyunlar, sürü halinde hareket eden hayvanlardır. Bu özellikleri nedeniyle bazen sosyal bağlantılarınızla ilgili bilgi getirebilirler. Eğer tek başına duran bir koyun gördüyseniz bu rüya yeni insanlarla tanışma ve kendi "kabilenizi bulma” konusunda sizi teşvik eden bir mesaj olabilir. Fakat eğer bir sürü koyun içinde ölü bir koyun gördüyseniz bu bir gruptan artık ayrılma alametidir. Bu tür bir rüya bazen işten çıkma, bir arkadaş çevresiyle vedalaşma hatta gurbete gitme alameti de olabilir.


Rüyada Koyun Almak:


Rüyada koyun almak yaşamınıza bir şey ilave etmektir. Bu bazen yeni bir yetenek kazanmak, bir miktar para kazanmak alameti olabileceği gibi bazen günlük yaşamda da bir şey satın alma alameti olabilir. Aldığınız koyun iri ve dolgun ise bu rüya size bolluk bereket getirecek yeni bir şeyin yaşamınıza ilave edilmesi işareti olabilir.

Rüyada Koyun Avlamak:


Koyun avladığınız rüya bir savunmasızlık alametidir ve biri için “hedef” olabileceğiniz uyarısını getirir. Bazı zamanlarda ise bu rüya kendinizi bir kurban gibi gördüğünüzün işareti de olabilir. Tıpkı duran koyun gibi siz de biri için av ve hedef olabilirsiniz. Duran koyun metaforu aynı zamanda rüyanın senaryosu incelendiğinde kendinizi nasıl savunacağınızla ilgili gizli ipuçları içeriyor olabilir.


Rüyada Koyun Beslemek:


Rüyada koyun beslemek yaşamınızda bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Rüyasında koyun besleyen bir işi ya da projesini büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Aklında bir fikir ya da projesi olan biri için koyun besleme rüyası bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretiyken zaten şirketi olan biri için yeni bir departmanı şirkete dahil etme alameti olabilir.


Rüyada Koyun Eti Görmek:


Rüyada koyun eti bolluk bereket işaretidir. Koyun etinin rüyada bol miktarda bulunması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi alametidir.


Rüyada Koyun Kovalamak:


Rüyada koyun kovalamak arzuların peşinden koşmak işaretidir. Eğer rüyanızda koyunu kesip yemek amacıyla yakalama arzusu içindeyseniz bir bir işin peşine düştüğünüz ve sonuçlandırma arzusu içinde olduğunuzu gösterir. Fakat bu rüyada ufak bir ayrıntıya dikkat edin: Eğer rüyanızda bir koyunu koşarak kovalıyorsanız bu bir amaca ulaşmak için sabırsızlık alametidir. Daha sakin ve yürüyerek kovalıyorsanız bu hedeflerinize ulaşmak için hala zamanınız olduğunu hissettiğinizi gösterir.


Rüyada Koyun Öldürmek:


Rüyanızda bir koyun öldürmek “bir şeyle vedalaşma” metaforudur. Bir şey bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel alemde sonlanmış, fakat bir şekilde zihninizde hala var olmaya devam ediyorsa rüyanızda ve onu sonlandırmaya meyilliyseniz rüyanızda bir koyun ya da küçük bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusu olabilir.


Rüyada Koyun Ölüsü Görmek:


Koyun ölüsü ya da koyun ölüleri gördüğünüz bir rüya kapanmış sayfalar ve sonlandırılmış meseleler alametleridir. Tüm ölü rüyaları gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle ayrışma rüyalarıdır. Eğer tek bir koyunun ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya ufak bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda koyun ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Koyun Etli Yemek:


Rüyada koyun etiyle pişirilmiş yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda koyun etli nefis bir yemek yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz etin tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.

Rüyada Koyun Tarafından Isırılmak:


Eğer rüyanızda bir koyun tarafından ısırıldıysanız bu rüya  düşman tarafından saldırıya uğrama alametidir. Fakat bu rüyada düşman bir koyun gibi küçük ve zararsız bir hayvanla ile temsil edildiği için genellikle sizden daha zayıf ya da güçsüz, bazen daha az yetenekleri olan biridir. Yine de bu kişiden bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Koyun Hediye Almak:


Rüyada biri size koyun hediye getirdiyse bu yaşamınıza yeni bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında koyun hediye alan bir yerden para alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan koyunun iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder.


Rüyada Evde Koyun Görmek:


Evler rüyalar aleminde zihnimizi ve zihnimizin durumunu gösterirler. Evin içinde gördüğünüz her sembol zihnimizde olup bitenlerle ilgili bir şey söyler. Evde bir koyun gördüyseniz bu çok fazla “kurban zihniyeti” içinde olduğunuz alameti olabilir. Zihinsel aleminizde hareketsizliği tek çareniz görüyor ve bir şeyi başarmak için sizin tarafınızdan yapılacak hiçbir şey olmadığını düşünüyorsanız rüyanızda evinizde bir koyunun oturduğunu görebilirsiniz.


Rüyada bir Koyunun Ölmesi:


Ölüm temasının işlendiği rüyalar geçmişle bağların koparılması rüyalarıdır ve bu tür rüyalar yaşamımızda kapanmış bir sayfanın ya da bir daha hiç olmayacak bir şeyin haberini getirirler. Rüyada bir koyunun ölmesi bu yüzden geçmişte bir alışkanlığı tekrarlamamak üzere bırakmak ya da kurban zihniyetine veda etmek metaforu olabilir. Bazen bu tür bir rüya yaşamınızda birinden ayrılıktır. Örneğin sürü içinde tek bir koyunun ölmesi bir organizasyondan bir kişinin ayrılması (bu bazen siz de olabilirsiniz) işaretidir. Bir sürüde çok sayıda koyunun olması bir grubun dağılması ya da fikir ayrılıklarının ortaya çıkması işaretidir.


Rüyada Koyun Saldırısına Uğramak:


Rüyada koyun ya da koyunların saldırısına uğramak bir engele takılmak alametidir. Zararsız ve yırtıcı bir hayvan olmaması sebebiyle koyun saldırısı rüyaları genelde istikrarınızı tehdit etmeyen ufak bir engele takılmadır. Çok sayıda koyunun bir anda size saldırması meşguliyet alametidir. Bu rüyadan uyandığınız gün size görev üstüne görev verilebilir ve bu işleri bitirmekte zorlanabilirsiniz.


Rüyada Koyun Tarafından Kovalanmak:


Rüyaların sembolik aleminde peşimizden bizi kovalayan her şey aslında peşimizden gelen geçmişimizdir rüyada önümüz ise geleceğimizdir. Zararsız ve yırtıcı olmayan bir hayvan olması sebebiyle rüyanızda eğer bir koyun tarafından kovalanıyorsanız bu geçmiş kaynaklı bir meselenin bir türlü peşinizi bırakmadığı alametidir. Bu mesele sizin tarafınızdan çözümlenmelidir.


Rüyada Koyun Pisliği Görmek:


Rüyada koyun pisliği zihinsel kirliliktir. Eğer rüyanızda sadece bir koyun pisliği gördüyseniz bu bir olaya negatif yaklaşımınız olduğunu gösterir fakat rüyanızda çok fazla koyun pisliği ya da her yerde koyun pisliği görüyorsanız bu genel olarak negatif düşündüğünüzü gösterir ve bu durumdan kendinizi kurtarmanız gerekir. Bu tür bir rüya bazen bir ortamda sevmediğiniz birileriyle zoraki bulunduğunuzun yansıması olabilir. Örneğin, bir işyerinde koyun pisliği gördüyseniz iş ortamında sizi rahatsız eden birinin varlığı söz konusu olabilir.

Yorumlar:

bottom of page