top of page

Rüyada Öküz Görmek

abroad.png

Mesajları:

 • Organizasyon

 • Kurban zihniyeti

 • Pasiflik

 • Bolluk

 • Bereket

 • Sürü psikolojisi

 • Yönetimsizlik

 • Grupsal çalışmalar

 • Feda etmek

 • Grup

 • Almak

 • Hediye

 • Fırsat

 • Nimet

Öküz Rüyasının Mesajı: Sürü Psikolojisi


Öküzler liderlik vasıflarının tam aksine pasif bir şekilde bir grubu ya da lider takip etmeyi sembolize ederler. Aynı zamanda yaratıcılık ve yeniliğin aksine bir şeyi “herkesin yaptığı gibi yapma” eğilimini yansıtırlar. Bu tür bir rüya, rüyayı gören için sınırların dışına çıkma, farklı bir şeyi deneme ya da daha yaratıcı olmaya çağrı mesajı içeriyor olabilir.


Öküz rüyaları aynı zamanda bir grup içindeki yerimiz, davranışlarımız ya da gruba uyumumuz veya uyumsuzluğumuzla ilgili bilgi getirici olabilir. Rüyadaki sembolik öküzünüzün diğer öküzler arasındaki duruşu, davranışları aslında sizin bir grup içindeki duruşunuzu yansıtır. Örneğin, sağlıklı öküzler içinde bir cılız ya da hasta öküz bazı yeteneklerinizin geliştirilmesinin gerekli olduğunun ya da yaşamınızda beslenmesi gereken unsurlar olduğu konusunda uyarı olabilir. Öküzlerin içinde bir ölü öküz yaşamınızda bir sayfayı tam anlamıyla kapattığınızın ve artık geriye bakmak istemediğinizin göstergesidir. Eğer öküzlerin hepsi aynı renk ya da benzer olup bir öküzün farklı olduğunu gördüyseniz bu rüya gruba uyumsuzluk ya da bir yere ait hissetmeme veya “çok farklı olma” işaretidir.


Öküz rüyalarını daha derin incelersek bu rüyalarda numerolojik mesajlar bulunabilir. Örneğin, rüyasında bir öküz sürüsü içinde iki öküzün öldüğünü görenin iş yerinden iki kişi işten ayrılabilir ya da bir gruptan iki kişinin ayrılması olasılığı vardır. Eğer rüyanızda öküzlerin iki farkl renkte olduğunu örneğin siyah ya da beyaz olduklarını gördüyseniz bu grup içinde fikir ayrılıkları ya da gruplaşma işaretidir.


Bazen öküz rüyaları “çok pasif davranmak” ya da "sürü halinde hareket etmek" uyarısı içerirler. Tıpkı bir sürünün elemanı gibi grupsal hareketler yerine bu rüya kendi çizginizde ilerlemeniz ya da kendi yaratıcılığınızla farklı bir fikirler ortaya çıkmanız gerektiği konusunda uyarı rüyaları olabilirler. Bu tür bir rüya aynı zamanda bir şeyi herkes gibi yapmamak ya da çok denenip sınanmış yöntemler yerine kendi çizginizde ve kendi tarzınızla farklı bir yönemi denemeniz konusunda davettir.


Bazen bir organizasyonla ilgili bilgiler öküz rüyalarıyla ortaya çıkabilirler. Bu genellikle işyeri, okul ya da farklı bir organizasyon olabilir. Öküzlerin davranışları bu organizasyonun işleyişini yansıtır. Hepsi aynı yönde giden öküzler muhteşem işleyen bir sisteme işaret ederken dağınık hareket eden öküzler organizasyon eksikliği ya da kaos işaretidir. Bazen tüm öküzlerin aynı yönde gitmesi fakat bir kısmının farklı yöne ayrılması toplu işten çıkarma alameti olabilir.

Rüyada Öküz Kesmek:


Bir rüyada öküz kesiyorsanız bu rüya geçmişle bağların koparılmasını içeren bir ayrılık rüyasıdır. Eğer rüyanızdaki öküzün başı gövdesinden tamamen ayrılıyorsa bu birinden ayrılabileceğinizin işareti olabilir. Bu her zaman partnerden ayrılık değil bazen bir iş ortamından ve ortamdaki birinden ya da birilerinden ayrılıktır. Bazen bu ayrılık geçmişten ayrılık ya da geçmişi geride bırakarak yeni çizilmiş bir rotada hareket etmektir.


Rüyada Öküz Eti Pişirmek:


Eğer rüyanızda öküz eti pişiriyorsanız bu rüya geleceğe hazırlık metaforudur. Kendiniz için büyük planlarınız var ve bir şeyi hazırlıyorsunuz. Bu aynı zamanda bir mükafatın sizin için hazırlandığına işaret eder. Eğer rüyanızda öküz etiyle lezzetli bir yemek yaptıysanız  bu güzel haberlerin sizin için yolda olduğuna işarettir.


Rüyada Öküz Eti Yemek:


Öküz, büyük cüsseli bir hayvan olmasından dolayı eğer onun etini yiyorsanız her zaman “büyük bir şeyle mükafatlandırılmak” metaforudur. Rüyasında öküz  eti yediğini gören bir şeyden faydalanır. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer rüyanızda öküz etini yiyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutluluk duyacağınız anlamına gelir.


Rüyada Öküz Sürüsü: Sosyal Bağlantılar ve Topluluk Alametleri


Öküz sürüsü gördüğünüz rüyalar toplu hareket rüyalarıdır.Bu nedenle bazen sosyal bağlantılarınızla ya da grupsal hareketlerinizle ilgili bilgi getirebilirler. Eğer tek başına duran bir öküz gördüyseniz bu rüya yeni insanlarla tanışma ve kendi "kabilenizi bulma” konusunda sizi teşvik eden bir mesaj olabilir. Öküzleri çok sayıda ya da topluca görürseniz bu yeni bir gruba katılma habercisidir. Bir sürü öküz içinde ölü bir öküz gördüyseniz bu bir gruptan artık ayrılma alametidir. Bu tür bir rüya bazen işten çıkma, bir arkadaş çevresiyle vedalaşma hatta gurbete gitme işaretçisi de olabilir.


Rüyada Öküz Almak:


Rüyada öküz satın almak hayatınıza “büyük bir şey” ilave etmek işaretidir. Bu tür bir rüya öküzün büyüklüğüne, sağlıklı olup olmamasına bakılarak yorumlanır. Sağlıklı ve iyi durumda bir öküz yeni bir sürece geçiş, büyüme ve genişleme işaretidir fakat hasta ya da cılız bir öküz yeni bir dert edinme işareti olabilir. Bu tür bir rüya ayrıca yeni yüklerle yüklenme alametidir.


Rüyada Öküz Beslemek:


Rüyada öküz beslemek yaşamınızda yeni bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Rüyasında öküz besleyen bir işi ya da projesini büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Eğer aklınızda bir fikir ya da proje varsa bu rüya sizin için bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretidir.

Rüyada Öküz Eti Görmek:


Rüyada öküz eti bolluk bereket işaretidir. Öküz etinin rüyada bol miktarda bulunması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi alametidir.


Rüyada Öküz Hediye Almak:


Rüyada birinin size öküz hediye etmesi yaşamınıza büyük bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında öküz hediye alan bir yerden para (genellikle büyük miktarda para) alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan öküzün iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder. Eğer biri hasta öküz alıyorsanız bu yaşamınıza yeni bir sorunun ilave edileceği anlamına gelir.


Rüyada Evde Öküz Görmek:


Öküz, iri cüsseli bir hayvan olarak zihnimizde büyük yer kaplayıcı bir metafordur. Evler ise rüyalar aleminde zihnimizin durumunu gösterirler. Evin içinde gördüğünüz her sembol zihnimizde olup bitenlerle ilgili bir şey söyler. Evin içinde kocaman bir öküzün dolanması zihinsel olarak aklınızı bir şeyin çok büyük ölçüde meşgul ettiğini gösterir. Bu öküzün hal ve hareketlerine ve rüya senaryosuna odaklanarak rüyanızı çözebilirsiniz. Örneğin, kaotik bir rüya senaryosu ve her yere zarar veren bir öküz zihinsel olarak sizi meşgul eden bir şey işareti olabilir. Eğer rüyanızda evinizde iki öküz varsa bu zihinsel olarak bir kararsızlık ya da ikilemle uğraştığınızı gösterir. Ya iki seçenekten hangisini seçeceğinizi bilmiyorsunuz ya da bir şeye “evet” ya da “hayır” deme konusunda kararsızsınız.


Rüyada Tek Bir Öküz Görmek:


Rüyanızda sürü halinde öküz yerine bir öküzün tek başına vurgulanması yalnızlaşma, asosyallik ya da desteksiz kalma işaretidir. Bazen yol arkadaşlarıyla yola çıkıp daha sonra onları yanımızda görmeyebiliriz, eğer böyle bir durum yaşıyorsanız rüyanızda tek başına gezen bir öküz görebilirsiniz. Bunun tam tersi olarak iki öküz beraberlik, birleşme ve çiftlik teması ile yüklüdür. Beraber dolaşan iki öküzü rüyasında gören aradığı partneri, desteği ya da yol arkadaşını bulur.


Rüyada Kurbanlık Öküz Görmek:


Kurbanlık öküzler büyük bir şeyle vedalaşma zamanının yaklaştığının habercisi rüyalardır. Eğer öküz sağlıklı ve kilosu yerindeyse bu bir şeyin gidişine hazırlandığınızı gösteriyor. Fakat cılız ya da hasta bir kurbanlık öküz bir dertten, bazen yaşamsal yüklerden ve sorumluluklardan kurtulacak olmanın müjdecisidir. Bu tür bir rüya bazıları için bir ayrılık rüyasıdır. Yeni bir sürece başlamadan önce zihinsel bagajlarınızı terk edeceksiniz.


Rüyada Öküz Kurban etmek:


Rüyada kurbanlık öküz hayatınızda ilerleyen bir süreçte büyük bir fedakarlık yapma zamanının geldiğinin hatırlatıcısıdır. Büyük cüsseli tüm hayvanlar gibi öküz de yaşamımızda “büyük bir şey” sembolüdür. Öküzü kurban etmek büyük bir şeyin gidişine izin vermemiz gerektiği konusunda uyarıdır. Bazen yaşamda yeni bir şey elde etmenin tek yolu başka bir şeyle vedalaşmaktır. Öküz kurban ettiğiniz bir rüya size bunu hatırlatıyor olabilir.

Rüyada bir Öküzün Ölmesi:


Rüyanızda ölen bir öküz gördüyseniz döngüsel bir tamamlanmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Henüz ölmemiş fakat ölmek üzere bir öküz bu sona hala varmadığınızı fakat bitiş çizgisine yakın olduğunuzu gösterir. Bu tür bir rüya bazen “büyük bir yükten kurtulma” müjdecisidir. Eğer rüyanızda öküz öldüyse bu kurtuluş ufukta görülüyor.


Rüyada Öküz Saldırısına Uğramak:


Rüyada sizi saldırısıyla durduran bir öküz büyük bir engele takılma metaforudur. Yaşamın gidişatının bir engele takılması ya da tam her şey hızlı ilerlerken ilerleyişi durduran bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Size saldıran öküzü rüyanızda öldürürseniz bu sorundan kurtulacağınızın işaretidir. Eğer öküz arkanızdan sizi takip ediyorsa bu rüya geçmişin hala peşinizi bırakmadığını gösterir. Geçmiş kaynaklı bir sorun bugünlerde tekrar gündeminize gelebilir.


Rüyada Öküz Tarafından Kovalanmak:


Rüyalar aleminde arkamız geçmişimiz önümüz geleceğimizidir. Rüyada sizi arkadan kovalayan herşey geçmiş kaynaklı sorunlarla ilgili bilgi içerir. Bir öküzün sizi arkanızdan kovalaması sizin için büyük bir sorunun bir türlü çözüme ulaşmaması ve sürekli gündeminize gelmesiyle ilgilidir. Eğer bu rüyayı sürekli görüyorsanız ya da öküz yerine herhangi bir şeyin sizi arkanızdan kovaladığı rüyaları çok sık görüyorsanız bir meseleyi sürekli ertelemek yerine çözüm yolu bulmalısınız.


Rüyada Öküz Pisliği Görmek:


Hayvan pisliği rüyaları genellikle zihinsel kirlilik ve negatif düşünceleri sembolize eder. Aynı zamanda yaşamınızda temizlenmesi gereken unsurlara atıfta bulunurlar. Eğer sadece bir öküz pisliği gördüyseniz zihninizi kirleten bu unsuru bulmalısınız. Fakat rüyada çok fazla öküz pisliği yaşamınızda çok fazla sorun olduğunun işareti olabilir. Hayatınızdan çıkarmanız gereken çok fazla şey var!


Rüyada Öküz Kovalamak:


Rüyada öküz kovalamak büyük bir şeyin peşinden gitme metaforudur. Bu bazen büyük miktarda para kazanacağınız bir işin peşinden koşmak olabileceği gibi bazen çok arzu ettiğiniz bir şeyi kovalama alametidir. Eğer rüyanızda öküzü kesip yemek amacıyla yakalama arzusu içindeyseniz bir işin peşine düştüğünüz ve sonuçlandırma arzusu içinde olduğunuzu gösterir. Fakat bu rüyada ufak bir ayrıntıya dikkat edin: Eğer rüyanızda bir öküzü koşarak kovalıyorsanız bu bir amaca ulaşmak için sabırsızlık işareti olabilir. Daha sakin ve yürüyerek kovalıyorsanız bu hedeflerinize ulaşmak için hala zamanınız olduğunu hissettiğinizi gösterir.


Rüyada Öküz Öldürmek:


Rüyanızda bir öküz öldürmek yaşamınızda döngüsel bir sona vardığınızın işaretidir. Bu rüya aynı zamanda büyük

yüklerden kurtulma ve “bir şeyle vedalaşma” işaretidir. Bir şey bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel alemde sonlanmış, fakat bir şekilde zihninizde yer kaplamaya devam ediyorsa rüyanızda rüyanızda bir öküz ya da benzeri iri cüsseli bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusu olabilir.


Rüyada Öküz Ölüsü Görmek:


Rüyada öküz ölüsü ya da ölüleri gördüyseniz bu rüya kapanmış sayfalar ve sonlandırılmış meseleler alametleridir. Ölüm temalı tüm rüyalar gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle vedalaşma işaretçileridir. Eğer tek bir öküzün ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda öküz ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Öküz Eti Yemek:


Rüyada öküz etiyle pişirilmiş yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda öküz etli nefis bir yemek yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz etin tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Öküz Tarafından Isırılmak:


Bir hayvan tarafından ısırılma rüyaları genellikle düşman ya da rakiplerden gelecek zarar veya hamle metaforlarıdır fakat bu tür rüyalar sembolik hayvanın özelliklerine bakılarak yorumlanır. Bir öküz iri cüsseli ve büyük hacmi olan bir hayvan olarak sizin tarafınızdan büyük bir rakipten göreceğiniz zararı sembolize edebilir. Nadiren de olsa bir öküz  iri yarı ya da kilolu birini de sembolize edebilir. Bu özelliklere sahip bir düşmandan bu rüyayı gördüyten sonra bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Siyah Beyaz Öküzler Görmek: Yin-yang Enerjisi!


Bu tür bir rüyada zıtların uyumu ya da uyumsuzluğu ile ilgili çok fazla gizli bilgi bulabilirsiniz. Rüyanın senaryosu kaotik ya da kasvetli olmadığı sürece siyah beyaz öküzleri bir arada görmek zıtların uyumu işaretidir. Siyah beyaz öküzler yanyana duruyor ise bu birleşme ve çiftlik işaretidir. Bekar biri için aranan partnerin bulunacağını işaretidir. Bununla beraber bu öküzleri kaotik bir rüya senaryosuyla görüyorsanız uyumsuzluk alameti olabilir. Bir ilişkide uyumsuzluk, partnerlerin dünyaya bakış açılarının farklı olması gibi durumlara işaret eder.

Yorumlar:

bottom of page