top of page

Rüyada Sığır Görmek

abroad.png

Mesajları:

 • Sürü psikolojisi

 • Yönetimsizlik

 • Grupsal çalışmalar

 • Feda etmek

 • Grup

 • Almak

 • Organizasyon

 • Kurban zihniyeti

 • Pasiflik

 • Bolluk

 • Bereket

 • Hediye

 • Fırsat

 • Nimet

Rüyalar Aleminde Sığır: Sürü Psikolojisi


Sığırlar rüyalar aleminde liderlik vasıflarının aksine sürü halinde bir şeyin (genellikle bir liderin) peşinde hareket etmeyi sembolize ederler ve grup halinde hareket etme metaforlarıdır. Bu tür sürü halinde hayvanları gördüğümüz rüyalar aynı zamanda toplumsal dinamiklerimiz ve bir grup içindeki yerimiz, davranışlarımız ya da gruba uyumumuz veya uyumsuzluğumuzla ilgili bilgi getirici olabilir.


Sığır bazen gizli numerolojik mesajlar içeriyor olabilirler. Örneğin, tüm sığırlar içinde iki sığırın ölmesi bir gruptan iki kişinin ayrılması işareti olabilir. Ya da tüm sığırların aynı renkte fakat birkaç sığırın değişik renkte olması bir gruba uyumsuzluk ya da adaptasyon sorunlarına işaret edebilir. Bu tür bir rüya aynı zamanda bir grup içinde çatışma ya da fikir ayrılıkları işareti olabilir.


Rüyanızdaki sığırın diğer sığırlar arasındaki duruşu, davranışları aslında sizin bir grup içindeki duruşunuzu yansıtır. Örneğin, sağlıklı sığırlar içinde bir cılız ya da hasta sığır bazı yeteneklerinizin geliştirilmesinin gerekli olduğunun ya da yaşamınızda beslenmesi gereken unsurlar olduğu konusunda uyarı olabilir. Sığırların içinde bir ölü sığır yaşamınızda bir sayfayı tam anlamıyla kapattığınızın ve artık geriye bakmak istemediğinizin göstergesidir. Eğer sığırların hepsi aynı renk ya da benzer olup bir sığırın farklı olduğunu gördüyseniz bu rüya gruba uyumsuzluk ya da bir yere ait hissetmeme veya “çok farklı olma” işaretidir.


Rüyalar aleminde hayvanların fiziksel özellikleri de bazen mesaj olabilir. Örneğin, sığır iri cüsseli ve ağır hareket eden bir hayvan olarak bize yaşam hızımızın içinde bulunduğumuz dünyaya göre yavaş olduğunu söylüyor olabilir. İş hayatındaki değişmeler, teknolojik gelişmeler ya da kariyerinizdeki gelişmelere bakın, acaba daha hızlı ilerlemeniz mi gerekiyor? Bu tür bir rüya rekabetin fazla olması ya da daha fazla şeyin öğrenilmesi gerektiğini söylüyor da olabilir.


Sığır rüyaları bir organizasyonla ilgili gizli mesaj içerikli de olabilir. Bu organizasyon bazen bir işyeri, okul ya da başka bir kuruluş olabilir. Sığırların davranışları zihinsel eğilimleri gösterebilir. Örneğin, tüm sığırlar içinde iki sığırın farklı bir yönde ilerlemesi bir grup insan içinde ikisinin hemfikir olmaması ya da ilerlemeye onay vermemesi işareti olabilir. Hepsi aynı yönde giden sığırlar muhteşem işleyen bir sisteme işaret ederken dağınık hareket eden sığırlar organizasyon eksikliği ya da kaos işaret edebilir. Bazı durumlarda tüm sığırların aynı yönde gitmesi fakat bir kısmının farklı yöne ayrılması toplu işten çıkarma işareti olabilir.

Rüyada Sığır Kesmek:


Sığır kestiğiniz bir rüya geçmişi geride bırakma ve bağları koparma rüyasıdır. Eğer rüyanızdaki sığırın başı gövdesinden tamamen ayrılıyorsa bu birinden ayrılabileceğinizin işareti olabilir. Bu her zaman partnerden ayrılık değil bazen bir iş ortamından ve ortamdaki birinden ya da birilerinden ayrılıktır. Bazen bu ayrılık geçmişten ayrılık ya da geçmişi geride bırakarak yeni çizilmiş bir rotada hareket etmektir.


Rüyada Sığır Eti Pişirmek:


Rüyada sığır eti pişirmek geleceğe hazırlık metaforudur. Kendiniz için büyük planlarınız var ve bir şeyi hazırlıyorsunuz. Bu aynı zamanda bir mükafatın sizin için hazırlandığına işaret eder. Eğer rüyanızda sığır etiyle lezzetli bir yemek yaptıysanız  bu güzel haberlerin sizin için yolda olduğuna işarettir.


Rüyada Sığır Eti Yemek:


Büyük cüsseli bir hayvan olmasından dolayı eğer sığırın etini yiyorsanız bu rüya sizin için “büyük bir şeyle mükafatlandırılmak” metaforudur. Rüyasında sığır  eti yediğini gören bir şeyden faydalanır. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer rüyanızda sığır etini yiyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutluluk duyacağınız anlamına gelir.


Rüyada Sığır Sürüsü: Toplu Hareketler


Sığır sürüsü gördüğünüz rüyalar toplu halde hareket rüyalarıdır.Bu nedenle bazen sosyal bağlantılarınızla ya da grupsal hareketlerinizle ilgili bilgi getirebilirler. Eğer tek başına duran bir sığır gördüyseniz bu rüya yeni insanlarla tanışma ve kendi "kabilenizi bulma” konusunda sizi teşvik eden bir mesaj olabilir. Sığırları çok sayıda ya da topluca görürseniz bu yeni bir gruba katılma habercisidir. Bir sürü sığır içinde ölü bir sığır gördüyseniz bu bir gruptan artık ayrılma alametidir. Bu tür bir rüya bazen işten çıkma, bir arkadaş çevresiyle vedalaşma hatta gurbete gitme işaretçisi de olabilir.


Rüyada Sığır Almak:


Rüyanızda bir sığır satın alıyorsanız bu hayatınıza “büyük bir şey” ilave edeceğiniz anlamına gelir. Bu tür bir rüya sığırın büyüklüğüne, sağlıklı olup olmamasına bakılarak yorumlanır. Sağlıklı ve iyi durumda bir sığır yeni bir sürece geçiş, büyüme ve genişleme işaretidir fakat hasta ya da cılız bir sığır yeni bir dert edinme işareti olabilir. Bu tür bir rüya ayrıca yeni yüklerle yüklenme alametidir.

Rüyada Sığır Beslemek:


Rüyada sığır beslemek yeni bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Rüyasında sığır besleyen bir işi ya da projesini büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Eğer aklınızda bir fikir ya da proje varsa bu rüya sizin için bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretidir.


Rüyada Sığır Eti Görmek:


Rüyada sığır eti görmek bolluk bereket işaretidir. Sığır etinin rüyada çok olması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi işaretidir.


Rüyada Sığır Hediye Almak:


Birinin rüyada size sığır hediye etmesi yaşamınıza büyük bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında sığır hediye alan bir yerden para (genellikle büyük miktarda para) alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan sığırın iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder. Eğer biri hasta sığır alıyorsanız bu yaşamınıza yeni bir sorunun ilave edileceği anlamına gelebilir.

Rüyada Evde Sığır Görmek:


Rüyada evinizde sığır gördüyseniz bu zihinsel olarak aklınızı bir şeyin çok büyük ölçüde meşgul ettiğini gösterir. Bu sığırın hal ve hareketlerine ve rüya senaryosuna odaklanarak rüyanızı çözebilirsiniz. Örneğin, kaotik bir rüya senaryosu ve her yere zarar veren bir sığır zihinsel olarak sizi meşgul eden bir şey işareti olabilir. Eğer rüyanızda evinizde iki sığır varsa bu zihinsel olarak bir kararsızlık ya da ikilemle uğraştığınızı gösterir. Ya iki seçenekten hangisini seçeceğinizi bilmiyorsunuz ya da bir şeye “evet” ya da “hayır” deme konusunda kararsız olabilirsiniz.


Rüyada Tek Bir Sığır Görmek:


Rüyanızda sığırı sürü halinde değil tek başına dolanıyorken gördüyseniz bu rüya yalnızlaşma, asosyallik ya da desteksiz kalma işaretidir. Bazen hayatta yol arkadaşlarıyla yola çıkıp daha sonra onları yanımızda görmeyebiliriz, eğer böyle bir durum yaşıyorsanız rüyanızda tek başına gezen bir sığır görebilirsiniz. Bunun tam tersi olarak iki sığır beraberlik, birleşme ve çiftlik teması ile yüklüdür. Beraber dolaşan iki sığırı rüyasında gören kiş aradığı partneri, desteği ya da yol arkadaşını bulacaktır.


Rüyada Sığır Saldırısına Uğramak:


Rüyada sizi saldırısına uğramak büyük bir engele takılma metaforudur. Bir sürecin bir engele takılması ya da tam her şey hızlı ilerlerken ilerleyişi durduran bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Size saldıran Sığırı rüyanızda öldürürseniz bu sorundan kurtulacağınızın işaretidir. Eğer sığır arkanızdan sizi takip ediyorsa bu rüya geçmişin hala peşinizi bırakmadığını gösterir. Geçmişten kaynaklanan bir sorun bugünlerde tekrar gündeminize gelebilir.


Rüyada Sığır Tarafından Kovalanmak:


Rüyalarda arkamız geçmişimiz önümüz geleceğimizidir. Sizi arkadan kovalayan herşey geçmiş kaynaklı sorunlarla ilgili bilgi içerir. Bir sığırın sizi arkanızdan kovalaması büyük bir sorunun bir türlü çözüme ulaşmaması ve sürekli gündeminize gelmesiyle ilgili olabilir. Eğer bu tür rüyaları sık sık görüyorsanız bir meseleyi sürekli ertelemek yerine çözüm yolu bulmalısınız.


Rüyada Sığır Pisliği Görmek:


Bir sığırın ya da herhangi bir hayvanın pisliği rüyaları genellikle zihinsel kirlilik ve negatif düşünceleri sembolize eder. Aynı zamanda yaşamınızda temizlenmesi gereken unsurlara atıfta bulunurlar. Eğer sadece bir sığır pisliği gördüyseniz zihninizi kirleten bu unsuru bulmalısınız. Fakat rüyada çok fazla sığır pisliği yaşamınızda çok fazla sorun olduğunun işareti olabilir. Hayatınızdan çıkarmanız gereken şeyler olabilir!


Rüyada Sığır Kovalamak:


Rüyada sığır kovalamak sizin için çok önemli ya da büyük bir amacın peşinden gitmektir. Bu bazen büyük para kazanacağınız bir işin peşinden koşmak olabileceği gibi bazen çok arzu ettiğiniz bir şeyi kovalama işaretidir. Eğer rüyada Sığırı kesip yemek amacıyla yakalama arzusu içindeyseniz bir işin peşine düştüğünüz ve sonuçlandırma arzusu içinde olduğunuzu gösterir. Fakat bu rüyada ufak bir ayrıntı var: Eğer rüyanızda bir Sığırı koşarak kovalıyorsanız bu bir amaca ulaşmak için sabırsızlık işareti olabilir. Yürüyerek kovalıyorsanız bu hedeflerinize ulaşmak için hala zamanınız olduğunu hissettiğinizi gösterir.


Rüyada Sığır Öldürmek:


Rüyanızda sığır öldürüyorsanız bu çok büyük bir engeli aşmak ya da büyük bir sorundan kurtulmak işaretidir. Bu rüya aynı zamanda büyük yüklerden kurtulma ve “vedalaşma” işaretidir. Yaşamınızda bir unsur artık tamamlanmış, bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel alemde sonlanmış, fakat bir şekilde zihninizde yer kaplamaya devam ediyorsa rüyanızda rüyanızda bir sığır ya da benzeri iri cüsseli bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusudur.


Rüyada Sığır Ölüsü Görmek:


Eğer rüyanızda sığır ölüsü ya da ölüleri gördüyseniz bu rüya bir şeyin döngüsel tamamlanmasının yapıldığı veya yeni bir şey uğruna eskinin feda edildiğine işarettir. Ölüm temalı tüm rüyalar gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle vedalaşma işaretçileridir. Eğer tek bir sığırın ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda sığır ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Sığır Eti Yemek:


Rüyada sığır etiyle pişirilmiş yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda sığır etli nefis bir yemek yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz etin tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Sığır Tarafından Isırılmak:


Genellikle bir hayvan tarafından ısırılma rüyaları düşman ya da rakiplerden gelecek zarar veya hamle metaforlarıdır fakat bu tür rüyalar sembolik hayvanın özelliklerine bakılarak yorumlanır. Bir sığır iri cüsseli ve büyük hacmi olan bir hayvan olarak sizin tarafınızdan büyük bir rakipten göreceğiniz zararı sembolize edebilir. Nadiren de olsa bir sığır  iri yarı ya da kilolu birini de sembolize edebilir. Bu özelliklere sahip bir düşmandan bu rüyayı gördüyten sonra bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Siyah Beyaz Sığırlar Görmek: Yin-yang Enerjisi!


Siyah beyaz sığırlar ya da bir sürüdeki sığırların siyah beyaz renkli olduğunu gördüğünüz bir rüyada zıtların uyumu ya da uyumsuzluğu ile ilgili çok fazla gizli bilgi bulabilirsiniz. Rüyanın senaryosu kaotik ya da kasvetli olmadığı sürece siyah beyaz sığırları bir arada görmek zıtların uyumu işaretidir. Siyah beyaz sığırlar yanyana duruyor ise bu birleşme ve çiftlik işaretidir. Bekar biri için aranan partnerin bulunacağını işaretidir. Bununla beraber bu sığırları kaotik bir rüya senaryosuyla görüyorsanız uyumsuzluk alameti olabilir. İlişkilerde uyumsuzluk, partnerlerin dünyaya bakış açılarının farklı olması gibi durumlara işaret edebilir.


Rüyada Kurbanlık Sığır Görmek:


Kurbanlık ya da kesime gönderilecek sığırlar büyük bir şeyle vedalaşma zamanının yaklaştığının habercisi rüyalardır. Eğer sığır sağlıklıysa bu rüya bir şeyin gidişine hazırlandığınızı gösterir. Fakat cılız veya hasta bir kurbanlık sığır bir dertten, bazen yaşamsal yüklerden ve sorumluluklardan kurtulacak olmanın müjdecisidir. Bu rüya bazıları için bir ayrılık rüyası olabilir. Yeni bir sürece başlamadan önce zihinsel bagajlarınızı terk etmeye hazırlanıyorsunuz.


Rüyada Sığır Kurban etmek:


Rüyada bir sığırı kurban etmek daha sağlıklı bir gelecek uğruna büyük bir şeyi feda etme metaforudur. Bu rüyayı gördüyseniz büyük bir şeyle vedalşıyor olabilirsiniz. Bazen yaşamda yeni bir şey elde etmenin tek yolu başka bir şeyle vedalaşmaktır. Sığır kurban ettiğiniz bir rüya size bunu hatırlatıyor olabilir.


Rüyada Sığırın Ölmesi:


Rüyanızda ölen bir sığır gördüyseniz yaşamınızda döngüsel bir tamamlanmaya doğru ilerliyor olabilirsiniz. Henüz ölmemiş fakat ölmek üzere bir sığır bir sonuca varmadığınızı fakat bitiş çizgisine yakın olduğunuzu gösterir. Bu tür bir rüya bazen “büyük bir yükten kurtulma” müjdecisidir. Eğer rüyanızda sığır öldüyse bu kurtuluş ufukta görülüyor.

Yorumlar:

bottom of page