top of page

Rüyada Tavuk Görmek:

abroad.png

Mesajları:

 • Nimet

 • Fikir

 • Yetenek

 • Potansiyel

 • Yenilik

 • Mesele

 • Bolluk

 • Bereketa

 • Almak

 • Hediye

 • Çözüm

 • Fırsat

 • Gelir

 • Proje

Tavuk rüyaları genellikle bolluk bereket rüyalarıdır fakat bu rüyalar tavuğun özelliklerine bakılarak ve rüyanın senaryosuyla birlikte yorumlanırlar. İri ya da şişman bir tavuk, yaşamımızda bolluk bereket ya da hayatımıza giren büyük bir şey alameti olabilir. Bununla beraber cılız ya da gelişmemiş bir tavuk yaşamımızda beslenmesi ya da geliştirilmesi gereken bir unsura işaret eder


İç Dünyanın Yansıması Olarak Tavuk Rüyaları:


Tavuk rüyaları bazen iç dünyamızın yansıması olarak görülebilirler ve bu tür bir rüyada tavukların davranışları ve rüyanın senaryosu iç dünyamızla ilgili yaşadığımız durumlarle benzeşiyor olabilir. Örneğin, rüyada iki tavuğun dövüşmesi ya da birbirlerine zarar vermeleri bir ikilem ve kararsızlıkta kalma alametidir. Bu iç dünyanızda “İki iç ses arasında kalma” alameti bir rüya olabilir. Bir yanımız bir şeye “evet” diyorken diğer yanımız “hayır” dediğinde böyle bir tavuk dövüşü rüyasını görebiliriz.


Rüyada Tavuk Kesmek:


Tavuk kestiğiniz rüyalar “bağların koparılması” işaretidir. Tavuğun boğazını keserek onun bedenini vücudundan ayıran rüya sahibi bir daha asla geri dönüşü olmayacak şekilde bir şeyle vedalaşabilir. Bu rüya bazen geçmişle vedalaşma ya da bir daha dönüşü olmayacak bir şekilde bir durumdan başka bir duruma hareket etme ve artık eski olanı istememe işaretidir.


Rüyada Tavuk Pişirmek:


Tavuk pişirdiğimiz bir rüya yaşamın sunduğu bir nimeti kabul etme rüyasıdır. Aynı zamanda bir yerden gelecek güzel haber ya da mükafat alameti de olabilir. Bu menfaat bazen rüya sahibinin yaşamını olumlu etkileyecek bir nasihat da olabilir.


Rüyada Tavuk Yemek:


Rüyasında tavuk  pişirmek ve yemek bir şeyden faydalanmak alametidir. Vücuda giren her şey “almak” vücuttan çıkanlar ise “vermek” metaforudur. Eğer tavuğu rüyanızda yiyor ve tadını beğeniyorsanız bu yaşamınıza giren güzel bir hediyeden dolayı mutlu olacağınız anlamına gelir.

Rüyadaki Tavuğun Fiziksel Özellikleri:


Rüyanızda gördüğünüz tavuğun en dikkat çekici özelliği neydi? Bu özellik günlük yaşamınızda bir durumun özelliklerine denk gelir. Örneğin, ölü tavuk yaşamınızda sonlanmış (ölümü gerçekleşmiş) bir şeyin işaretidir. Çok iri ya da büyük tavuk yaşamınıza giren bir şeyle ilgili bilgi getirir. İki tavuk iki ayrı mesele ya da fikir ayrılığı sembolüdür. Bu fikir ayrılığı bazen içinde bulunduğunuz bir ortamda bazen iç dünyanızdadır (ikilem ya da karrasızlık).


Rüyada Tavuk Sürüsü Görmek:


Rüyada tavuk sürüsü toplumsal durumunuzla ilgili oldukça dikkat çekici bilgiler getirmiş olabilir. Bu tür bir rüya bir gruba uyumunuz ya da uyumsuzluğunuzu gösteriyor olabilir. Örneğin, bir tavuk sürüsünde tüm tavuklar aynı renk fakat içlerinde bir farklı tavuk gördüyseniz bu bir organizasyonun ahengini bozan uyumsuz bir unsura işaret ediyor olabilir. Aynı şekilde sürüde hasta bir tavuk da bir organizasyonda çalışmayan ya da aksayan bir unsuru gösterir.


Rüyada Tavuk Almak:


Rüyada bir tavuk almak yaşamınıza yeni bir şey ilave etmektir. Bu bazen yeni bir yetenek kazanmak, bir miktar para kazanmak alameti olabileceği gibi bazen günlük yaşamda da bir şey satın alma alameti olabilir. Aldığınız tavuk iri ve dolgun ise bu rüya size bolluk bereket getirecek yeni bir şeyin yaşamınıza ilave edilmesi işareti olabilir.

Rüyada Tavuk Avlamak:


Tavuk avladığınız bir rüya arzu edilen bir şeyin elde edileceğinin işareti olabilir. Bazen aradığınız bilgiyi edinmek, kafanızdaki soru işaretlerini gidermek hatta partneri elde etmek ve arzu edilen partnerle bir ilişki için partnerin onayını almak alameti olabilir.


Rüyada Tavuk Beslemek:


Rüyada tavuk beslemek yaşamınızda bir şeye oldukça özen göstermek, onu büyütmek ve geliştirmekle ilgilidir. Bazen bu fikir ve projeleriniz olabileceği gibi yatırımlarınız da olabilir. Tavuk besleyen kişi onu büyütür geliştirir ve bir gün fayda sağlayacağı şekle getirir. Aklında bir fikir ya da projesi olan biri için tavuk besleme rüyası bu iş fikrinde yeni bir alanı açmak ya da fikre fikir ilave etmek işaretiyken zaten şirketi olan biri için yeni bir departmanı şirkete dahil etme alameti olabilir.


Rüyada Tavuk Eti Görmek:


Rüyalar aleminde tavuk eti bolluk bereket işaretidir. Tavuk etinin rüyada bol miktarda bulunması çevrenizde size yetecek kadar fırsat ve bolluk bereket olduğunun alametidir. İş arayan biri için bu tür bir rüya aranan işin yakında olduğunun işaretiyken bir öğrenci için bu eğitim kalitesi alametidir.

 

Rüyada Tavuk Hediye Almak:


Eğer rüyanızda biri size tavuk hediye getirdiyse bu yaşamınıza yeni bir şeyin dahil olacağı anlamına gelebilir. Rüyada hediye aldığımız her şey yaşamımıza ilave ettiğimiz bir unsura işarettir. Rüyasında tavuk hediye alan bir yerden para alabilir, güzel bir haber alabilir ya da eğitimle ödüllendirilebilir. Alınan tavuğun iri ve dolgun olması daha iyidir çünkü alınan her ne ise bolluk bereket vadeder.


Rüyada Evde Tavuk Görmek:


Rüyalarda ev zihnin sembolüdür ve evin içinde dolaşan her obje zihnimizde olup bitenlerle ilgili bilgi getiricidir. Eğer rüyanızda evinizde tavuk gördüyseniz bugünlerde zihniniz bir şeye odaklanacak. Tavuğun hareketlerine dikkat ederek rüyanızı daha iyi analiz edebilirsiniz. Sessiz ve sakin duran bir tavuk gelip geçici düşünceler ve fikirlerdir. Ortalığı karıştıran agresif hareketler sergileyen bir tavuk o gün sizi irite eden bir durumla karşılaşabileceğinizi söyler.


Rüyada bir Tavuğun Ölmesi:


Ölüm teması içeren tüm rüyalar geçmişle ayrışma rüyalarıdır ve rüyanızda bir tavuğun ölmesi de bundan farklı değildir. Rüyada ölen tavuk sizin için artık kapanmış bir sayfayı sembolize eder fakat tavuk sizin için çok önemli olmayan fakat aklınızda bulunan bir meseledir. Eğer tavuk rüyanızda ölüyorsa bu mesele bir daha gündeme gelmeyecek şekilde kapanacaktır.


Rüyada Tavuk Öldürmek:


Eğer rüyanızda bir tavuk öldürdüyseniz bu rüya sizin için “küçük bir şeyle vedalaşma” metaforudur. Bir şey bitmiş (ölmüş) ve artık fiziksel boyutta geçerliliği yok, fakat bir şekilde zihninizde hala var olmaya devam ediyorsa rüyanızda ve onu sonlandırmaya meyilliyseniz rüyanızda bir tavuk ya da küçük bir hayvanı öldürdüğünüzü görebilirsiniz. Belki bir konuya değişen bakış açınız (artık eskisi gibi düşünmeyecek olmanız), çalışma tarzınız, mesleki değerleriniz hatta biten bir ilişki bile söz konusu olabilir.


Rüyada Tavuk Ölüsü Görmek:


Tavuk ölüsü gördüğünüz bir rüya kapanmış sayfalar ve sonlandırılmış meseleler alametleridir. Tüm ölü rüyaları gibi bu rüyalar da ayrılık ve geçmişle ayrışma rüyalarıdır. Eğer tek bir tavuğun ölüsünü rüyanızda gördüyseniz bu rüya ufak bir meselenin artık gündeminizden çıkacağını gösterir. Fakat, çok sayıda tavuk ölüsü bir gruptan ayrılıktır, örneğin bir işten çıkma ya da daha önce gittiğiniz bir ortama bir daha hiç gitmeyecek olmak gibi oradaki insanlardan ayrılacak olmanızı sembolize eder.


Rüyada Tavuk Yemeği Görmek:


Rüyanızda tavuklu bir yemek gördüyseniz bu yaşamın sunduğu nimetler ve hediyeler sembolüdür. Rüyanızda nefis bir tavuk yemeği yiyorsanız güzel bir haber ya da teklif almaya hazır olun. Eğer yediğiniz tavuğun tadı bozuk ise bu kötü haber almak ya da kötü söz işitmek alameti olabilir.


Rüyada Tavuk Tarafından Isırılmak:


Tavuk tarafından ısırıldığınız bir rüya düşman tarafından saldırıya uğrama alametidir. Fakat bu rüyada düşman bir tavuk gibi küçük bir hayvanla ile temsil edildiği için genellikle sizden daha zayıf ya da güçsüz, bazen daha az yetenekleri olan biridir. Yine de bu kişiden bir zarar görebilirsiniz.


Rüyada Tavuk Saldırısına Uğramak:


Rüyada tavuk saldırısına uğramak bir engele takılmak ya da birinden eleştiri almak alametidir. Eğer tek bir tavuğun saldırısına uğradıysanız uyandığınız gün içinde biri tarafından eleştiri alabilir ya da ufak bir engeli aşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer size çok sayıda tavuk saldırıyorsa o gününüz meşgul geçer ve engelleri aşmakla uğraşırsınız. Bu tür bir rüya bazen üst üste gelen sorun işaretidir fakat bu sorunlar aşılabilecek kadar küçük sorunlardır.


Rüyada Tavuk Tarafından Kovalanmak:


Rüyada tavuk tarafından kovalanmak istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmaktır. Uzun süredir ertelediğiniz bir sorun tekrar gündeminizde olabilir fakat o sorunu bugün de erteleyemeyebilirsiniz. Rüyanızda çok sayıda tavuk tarafından kovalanıyorsanız bu yoğun bir gün geçireceğiniz alametidir.


Rüyada Tavuk Pisliği Görmek:


Tavuk pisliği rüyası çok fazla zihinsel kirlilik ve negatif düşünce işaretidir. Eğer rüyanızda sadece bir tavuk pisliği gördüyseniz bu bir olaya negatif yaklaşımınız olduğunu gösterir fakat rüyanızda çok fazla tavuk pisliği ya da her yerde tavuk pisliği olduğunu görüyorsanız bu genel olarak negatif düşündüğünüzü gösterir ve bu durumdan kendinizi kurtarmanız gerekir. Bu tür bir rüya bazen bir ortamda sevmediğiniz birileriyle zoraki bulunduğunuzun yansıması olabilir. Örneğin, bir işyerinde tavuk pisliği gördüyseniz iş ortamında sizi rahatsız eden birinin varlığı söz konusu olabilir.


Rüyada Tavuk Kovalamak:


Rüyada tavuk kovalamak arzuların peşinden koşmak alametidir. Rüyanızda bir tavuğu kovalıyorsanız birinin ya da bir şeyin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Çok güzel ya da yakalamayı çok arzu ettiğiniz bir tavuk bazen bir partnere duyduğunuz ilgi ya da arzuyu sembolize eder. Bu tür bir rüya bazen çok arzu edilen bir iş için uğraşmak alameti de olabilir.


Rüyada Civciv Görmek:


Civciv rüyalarında “bebeklik çağı” teması vardır ve bu tür bir rüya daima yaşamınızdaki yeni bir başlangıcın işaretidir. Sağlıklı ve tombul bir civciv genellikle bolluk ve bereket vadeden bir sürece giriş alametidir fakat civciv eğer cılız ise hala hazırlıkların tamamlanmadığı bir başlangıç süreci işaretidir.


Rüyada Tavuk Yumurtası Görmek:


Tavuk yumurtası gördüğünüz bir rüya yaşamınızdaki gizli potansiyellerin habercisidir. Güzel, iri ve sağlıklı tavuk yumurtaları bazen yanınızda duran fakat hala sizin tarafınızdan keşfedilmemiş bir potansiyel ya da fırsat alametidir. Eğer tavuk yumurtaları renkli ise bu çok fazla seçeneğiniz olduğunu gösterir. Tüm tavuk yumurtaları içinde bir altın tavuk yumurtası büyük bir fırsat veya hediye alametidir.

Yorumlar:

bottom of page